/  / Nowe Muzeum Skody otwarte

Nowe Muzeum Skody otwarte

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnullnull

23 listopada odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Muzeum Skody dla mediów. Dzisiaj obiekt został uroczyście otwarty z myślą o szerokiej publiczności.

Położone w Mlada Boleslav muzeum prezentuje fascynujące elementy i bogatą tradycję Skody w zupełnie nowym stylu. Obiekt ilustruje 117 lat historii producenta, udostępniając 46 samochodów, wiele filmów i dokumentów na powierzchni 1 800 m2 w zabytkowej hali produkcyjnej.

"Skoda to marka, która posiada jedną z bogatszych historii wśród producentów samochodowych na świecie. Cała firma jest z tego bardzo dumna - podkreśla prezes Winfried Vahland. "Nowe muzeum jest szczególnym wyrazem tej dumy. W nadchodzących latach przewidujemy wzrost na całym świecie. Kiedy idzie się naprzód, nie można jednak zapominać o przeszłości. Nasze muzeum i jego historyczna lokalizacja są tego doskonałym przykładem".
   
Głównymi tematami przewodnimi Muzeum Skody są "ewolucja", "tradycja" oraz "precyzja".

Sekcja "ewolucji" to podróż przez bogate dzieje marki, pełną prawdziwych samochodów, oryginalnych dokumentów, filmów, animacji i not objaśniających. Znajdziemy tu odpowiedzi na takie pytania jak: Jakie były najważniejsze samochody w historii marki? Kim byli ich projektanci? Które przełomy technologiczne przyczyniły się do wybicia firmy?

W sekcji "tradycja" odwiedzającym zaprezentowane zostały pojazdy z różnych epok, które pokazują ówczesną tożsamość marki. Państwowe limuzyny, samochody produkowane masowo, auta rajdowe: żadna inna marka nie posiada tak zróżnicowanych produktów jak Skoda.

Trzeci obszar wystawy ("precyzja") odzwierciedla produkcję i renowację samochodów. Jednym z tematów przewodnich jest rola Mlada Boleslav jako centralnego miejsca wytwarzania pojazdów marki. Pokazane tu eksponaty doskonale uzupełniają kolekcję muzeum.

W muzeum znajduje się także wyjątkowa sala Laurin & Klement, która na powierzchni 930 m2 zapewnia przestrzeń z przeznaczeniem na wystawy specjalne. Innowacyjne rozwiązania takie jak wielofunkcyjna i chowana scena lub trybuna sprawiają, że jest to bardzo nowoczesne miejsce, zdolne pomieścić aż 600 gości.

Ponadto, znajdująca się na terenie Muzeum Skody restauracja Vaclav przyciągnie wielu smakoszy, a specjalna część dla dzieci dostarczy rozrywki najmłodszym. Na zwiedzających czeka także sklep z pamiątkami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane