/  / Nowe modele SUV powalczą z Audi Q3

Nowe modele SUV powalczą z Audi Q3

null
© Audi
null

Według analityków segment modeli SUV premium ma przed sobą obiecującą przyszłość. Do salonów sprzedaży wjechały właśnie nowości takich marek jak Mercedes i Porsche. Czy poważnie namieszają w rankingach sprzedaży?

Magazyn Automotive News Europe podaje opracowane na podstawie statystyk JATO Dynamics zestawienie najchętniej kupowanych w Europie modeli SUV segmentu premium. Zgadniecie, kto jest liderem tego rankingu? To Audi Q3, które uzyskało wynik ponad 73 000 egzemplarzy i poprawiło notowania z roku poprzedniego o 2%.

Kolejnym reprezentantem marki z Ingostadt jest w cytowanym zestawieniu Audi Q5 (pozycja czwarta), które rok ubiegły zakończyło w Europie z lekkim spadkiem sprzedaży na poziomie około 3%.

Wymienione modele Audi przedziela BMW z dwoma swoimi produktami (BMW X1 oraz BMW X3). W porównaniu do lidera zestawienia X1 traci ponad 9 000 egzemplarzy, czyli dość dużo. Pocieszeniem dla marki BMW może być jednak fakt, że w zestawieniu TOP-10 koncern ma o jednego reprezentanta więcej niż Audi. Na pozycji dziewiątej "listy przebojów" plasuje się bowiem BMW X5, którego wynik wyniósł w roku ubiegłym na rynku europejskim nieco ponad 17 000 egzemplarzy (-19%).

Tutaj znaleźć można zestawienie:
Najpopularniejsze modele w Polsce kwiecień 2014

Niemiecką dominację na najwyższych miejscach listy udało się przełamać modelowi Range Rover Evoque. Ten odważnie zaprojektowany crossover producenta z Wielkiej Brytanii nie dość, że zbliżył się do poziomu 52 000 sprzedanych w Europie egzemplarzy, to jeszcze poprawił notowania z roku poprzedniego o 2%.

Nowe Volvo XC90 coraz bliżej

Obok Range Rovera drugim w zestawieniu modelem "nie-niemieckim" jest Volvo XC60. "Szwed" zajął w rankingu miejsce szóste dzięki sprzedaży, która przekroczyła 46 000 egzemplarzy.

Analitycy rynkowi spodziewają się w najbliższych latach zwiększonego zainteresowania klientów europejskich ofertą samochodów SUV premium. Stanie się tak za sprawą nowości jakich jak np. Mercedes GLA czy Porsche Macan, z którym marka z Zuffenhausen wiąże ogromne nadzieje.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane