/  / Nowe modele, nowe silniki

Nowe modele, nowe silniki

null
© Volvo Cars
null

Największymi nowościami marki Volvo w najbliższym czasie będzie XC90 kolejnej generacji, crossover V60 Cross Country, a także zmieniona gama silnikowa.

Szwedzki koncern nie zamierza zwalniać tempa. Plany na przyszły rok są związane przede wszystkim z wprowadzeniem na rynek nowego XC90, którego z poprzednikiem łączy w zasadzie tylko sama nazwa. Pierwsi klienci odbiorą swoje samochody w kwietniu 2015. Nowe XC90 ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla rynku amerykańskiego. Oczywiście także klienci z Europy, Azji oraz Australii czekają na tą premierę.

Natomiast kierowcy ze Stanów Zjednoczonych już za kilka miesięcy będą mogli również kupić kolejną nowość – V60 Cross Country, która w Europie zadebiutuje mniej więcej pół roku później.

Z innych nowości, koncern ze Szwecji zapowiada, że następca Volvo XC70 ma się nazywać V90 Cross Country.

Volvo wierne czterem cylindrom
W Volvo downsizing przebiega dość łagodnie. Największy diesel w poprzednim wydaniu miał pojemność 2,4 litra, natomiast nowy model będzie już dwulitrowy. W ofercie pojawią się także mniejsze silniki benzynowe o pojemności 1,5 litra: T2 o mocy 120 KM i T3 o mocy 150 KM. Zastąpią one dotychczasowy silnik o pojemności 1,6 litra. Te jednostki napędowe będą dostępne w samochodach takich jak V40, S60 oraz V60.

Na rynku pojawi się również model Volvo V40 Cross Country z nową konfiguracją. W roku przyszłym będzie można kupić to auto z silnikiem T5 AWD z rodziny Drive-E. Nowość pojawi się również w modelach S60, V60 oraz XC60.

Inną ważną informacją jest to, że dostępną na innych rynkach przednionapędową T6-kę o mocy 306 KM już można nabyć także w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane