/  / Nowe modele Fiata z Tych?

Nowe modele Fiata z Tych?

PAP|
null
null

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował 18 kwietnia, że w zakładach Fiata w Tychach będą produkowane nowe modele samochodów. Dodał, że decyzję w tej sprawie władze koncernu mają ogłosić na początku maja.

Media spekulowały, że w Tychach może być produkowany nowy modela auta, jednak jak dotąd takie decyzje nie zostały ogłoszone. - Jestem po spotkaniu z przedstawicielami Fiata. Już na początku maja przyjdzie bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pracowników w Tychach, ale dla całego sektora motoryzacyjnego.  Będą produkowane i wdrażane w najlepszym zakładzie Fiata na świecie, właśnie w Polsce, nowe modele samochodów - powiedział Piechociński w piątek dziennikarzom w Grodzisku Mazowieckim.

Spółka Fiat Auto Poland (FAP), do której należy fabryka samochodów w Tychach, wypracowała w ubiegłym roku ponad 291,3 mln zł zysku. To najlepszy wynik spółki w ostatnich latach, osiągnięty mimo spadku produkcji aut. Ubiegłoroczny zysk FAP jest najwyższy od kilku lat. W 2012 r. spółka wypracowała ponad 106,7 mln zł zysku, w 2011 r. ponad 83,9 mln zł, a rok wcześniej przyniosła 81,6 mln zł strat.

Ubiegłoroczne przychody FAP ze sprzedaży wyniosły ponad 13,2 mld zł, wobec 14,1 mld zł rok wcześniej. W dwóch poprzednich latach było to ponad 16,4-16,5 mld zł rocznie. Spadek jest efektem zmniejszenia produkcji samochodów, która w rekordowym roku 2009 przekroczyła 600 tys. egzemplarzy.

W ubiegłym roku tyska fabryka Fiata wyprodukowała 295,7 tys. samochodów, o ponad 15 proc. mniej niż rok wcześniej. Ubytek był skutkiem zaprzestania produkcji pandy classic. Natomiast produkcja pozostałych wytwarzanych w Tychach modeli Fiata wzrosła o ponad 22 proc.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane