/  / Nowe MINI Connected

Nowe MINI Connected

Mini|
null
© Mini
nullnullnull

Po pięciu latach MINI Connected przechodzi poważny lifting – nowa wersja aplikacji będzie do ściągnięcia z internetu od połowy sierpnia.

Aplikacja skonstruowana jest według tych samych zasad, jakie obowiązują we wszystkich najnowszych działaniach marki, a więc najważniejsze są treści o największym znaczeniu. W efekcie MINI Connected będzie w przyszłości coraz bardziej skoncentrowane na funkcjach związanych z jazdą i prowadzeniem auta.

Od teraz aplikacja MINI Connected będzie się składać z następujących elementów:

– MINI Streetwise
– podstawowe funkcje Status, Apps i Profile
– wyszukiwarka online
– sportowe wyświetlacze i miernik przeciążeń
– kalendarz

MINI Streetwise, nowa aplikacja w ramach MINI Connected, pozwala użytkownikom wyświetlać najlepszą trasę na ich smartfonach, zanim jeszcze podróż się rozpocznie. W kalkulacjach aplikacja bierze pod uwagę poprzednie podróże użytkownika w połączeniu z jego danymi osobistymi, i pokazuje czas trwania podróży oraz zużycie paliwa. Jeśli na tej samej trasie odbyto już kilka podróży, MINI Streetwise jako opcję rekomendowaną poda najwydajniejszą z podróży. Ale użytkownik może ingerować w kalkulacje, podając liczbę postojów, może też zażądać listy i opisu trasy. Informacje te można odczytywać na smartfonie, ale mogą być też wyświetlane na centralnym instrumencie pokładowym po sparowaniu smartfonu z autem.

Funkcja „Status” pozwala w każdej chwili sprawdzić lokalizację auta, poziom paliwa, potencjalny zasięg i ostatnią rejestrowaną podróż. Wszystkie zainstalowane (i dostępne) aplikacje można wywołać jednym przyciskiem, otrzymując zarazem informację o tych, których można użyć w samochodzie za pośrednictwem MINI Connected, ale też o aplikacjach obcych, dostępnych za pośrednictwem App Store. W zakładce „Profile” użytkownik może zmienić nazwę/imię swoje i samochodu, zamieścić zdjęcie lub wywołać osobistą statystykę jazdy. Ponadto są tu dostępne instrukcje obsługi i filmy pokazujące wykonywanie niektórych czynności.

Na centralnym wyświetlaczu MINI można wywołać sportowe zegary i miernik przeciążeń. Użytkownik może wówczas przejrzeć prędkość obrotową silnika, wykorzystane zasoby mocy i momentu obrotowego, temperaturę oleju czy generowane aktualnie przez silnik parametry. Natomiast miernik przeciążeń wizualizuje siły działające na samochód – wzdłużnie i poprzecznie.

Wyszukiwarka online pozwala szybko znaleźć miejsca i adresy i transferować je do systemu nawigacyjnego MINI (opcja). Można bezpośrednio z wyszukiwarki inicjować połączenia telefoniczne. MINI Connected pozwala także na dostęp do Kalendarza, który pokazuje wówczas wszystkie zaplanowane spotkania i zdarzenia, wraz ze wszystkimi danymi, jak numery telefonów, nazwiska etc. Adresy miejsc spotkań można bezpośrednio importować do nawigacji samochodu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane