/  / Nowe Mercedesy przyciągnęły klientów

Nowe Mercedesy przyciągnęły klientów

null
© Mercedes-Benz
null

Całkowicie przeprojektowana Klasa C oraz GLA to dwie najnowsze premiery rynkowe marki Mercedes-Benz w Europie. Samochody zadebiutowały w salonach równocześnie – 15 marca.

Tylko na rynku niemieckim podwójna premiera modelu Mercedes Klasy C nowej generacji oraz kompaktowego SUV oznaczonego jako GLA zwabiła w ubiegły weekend do salonów dealerskich łącznie około 300 000 osób. Do tego zorganizowano ponad 6 000 jazd testowych.

W koncernie podkreślają, że Klasa C to najchętniej kupowany model Mercedesa w historii. Jako ciekawostkę dodajmy fakt, że nowa Klasa C to jedyny produkt marki, który jest wytwarzany na czterech różnych kontynentach: w Europie (Brema/Niemcy), w Afryce (East London/RPA), w Ameryce Północnej (Tuscaloosa/USA) oraz w Azji (Pekin/Chiny).

Z kolei Mercedes GLA, który chce mocno namieszać w segmencie kompaktowych SUV typu premium, należy do nowej generacji modeli kompaktowych niemieckiej marki. Gamę produktową tworzy ponadto Klasa B (od listopada 2011), Klasa A (od września 2012) oraz Mercedes CLA (od kwietnia 2013).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane