/  / Nowe Megane z większym "kufrem"

Nowe Megane z większym "kufrem"

null
© Renault
nullnullRenault Megane 2016Renault Megane 2016Renault Megane 2016Renault Megane 2016Renault Megane 2016

Renault Megane 4 wchodzi właśnie do oferty jako dynamicznie zaprojektowany hatchback. Wczesną jesienią gamę wzbogaci natomiast wersja kombi. Oto jej pierwsze zdjęcia.

W porównaniu z Renault Megane kombi poprzedniej generacji nowa wersja Grandtour jest o 20 mm niższa (1449 mm), lecz góruje nad nim zarówno pod względem długości (+67 mm; 4626 mm), jak również i pod względem rozstawu osi (+11 mm; 2712 mm).

Wyraźnie zmodyfikowano też rozstaw kół z przodu i z tyłu, który w nowym Megane Grandtour wynosi odpowiednio 1591 oraz 1586 mm (+47/+39 mm). Dzięki temu samochód według producenta zachowuje się na drodze stabilniej.

W klasie kombi bardzo ważną rolę odbywa bagażnik. W przypadku nowego Megane Grandtour ma on według normy VDA pojemność od 521 dm3 (580 litrów). Dla porównania, w przypadku "zwykłego" Megane producent podaje pojemność bagażnika na poziomie od 384 dm3 (434 litrów).Wejdą bardzo dłuuugie przedmioty
Możliwość zmiany konfiguracji jest bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu auta. Do wyboru w Megane Grandtour są dwa położenia podłogi bagażnika.

W położeniu górnym powstaje idealnie płaska powierzchnia, która – po złożeniu oparcia tylnej kanapy – bardzo ułatwia załadunek dużych przedmiotów. Jednocześnie pod nią powstaje schowek o objętości 50 dm3 VDA. Dolne położenie podłogi pozwala z kolei uzyskać maksymalną objętość bagażnika.

System Easy Break, z umieszczonymi wewnątrz bagażnika uchwytami, umożliwia automatyczne odblokowanie i złożenie dzielonej w układzie 1/3-2/3 tylnej kanapy. Ponadto fotel pasażera z przodu daje się złożyć do położenia stolika, umożliwiając załadunek przedmiotów o długości aż 2,77 m.

Na sportowo
W gamie francuskiego kombi nie zabraknie oczywiście sportowej wersji Megane Grandtour GT. Jedną z jej cech wyróżniających jest m.in. układ jezdny 4Control, który pomaga sterować skrętem kół tylnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane