/  / Nowe kompakty 2016 – Honda Civic, Hyundai i30 i Volkswagen Golf

Nowe kompakty 2016 – Honda Civic, Hyundai i30 i Volkswagen Golf

null
© Honda
nullnull

Podczas jesiennej wystawy w Paryżu poznamy nowe modele kompaktowe ze stajni Hondy oraz Hyundaia. Coraz bliżej też do premiery zmodernizowanego VW Golfa.

W tej chwili najwięcej wiadomo o modelu Honda Civic 10. generacji. "Japończyk" w ostatecznej wersji produkcyjnej nie odbiega ponoć zbytnio od konceptu, jaki ujrzał światło dzienne na marcowej wystawie w Genewie. W europejskiej gamie jednostek napędowych dla Civica pojawią się do wyboru benzyniaki 1.0 VTEC Turbo oraz 1.5 VTEC Turbo – debiutujące w europejskiej ofercie Hondy. A do tego jeszcze mocno zmodernizowany diesel 1.6 i-DTEC.

Nowy Civic hatchback zaprezentuje się na najbliżej wystawie Paryż 2016 (otwarta dla publiczności w dniach 1-16 października). Na francuskiej imprezie poznamy też z bliska nowego Hyundaia i30. W porównaniu z poprzednikiem stylistyka nadwozia ma być ewolucją, a nie rewolucją. Podobno w gamie modelowej zabraknie następcy dla wersji 3-drzwiowej.

Coraz bliżej też do premiery zmodernizowanej wersji Volkswagena Golfa. Światowa premiera tego samochodu – według naszych ustaleń – odbędzie się na początku listopada.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane