/  / Nowe BMW X4 to mniejszy brat X6

Nowe BMW X4 to mniejszy brat X6

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

BMW X4 to kolejny model marki z Bawarii, który oferuje połączenie samochodu typu SUV z elementami charakterystycznymi dla coupe. Od strony technicznej nowe BMW, które wejdzie na rynek w tym roku, bazuje na X3.

Przyszli nabywcy BMW X4, które mierzy 4,67 m długości i oferuje 500 litrów pojemności bagażnika (maksymalnie do 1400 litrów), będą mogli skorzystać z takich "dobrodziejstw" jak szeroka paleta wysokowydajnych silników, napęd na cztery koła xDrive oraz ekskluzywne seryjne wyposażenie, jak np. zmienny sportowy układ kierowniczy, Performance Control, 18-calowe koła aluminiowe, sportowa kierownica obita skórą, wyposażona w łopatki do zmiany biegów, ksenonowe lampy główne oraz diodowe lampy przeciwmgłowe.

Producent przyznaje, że od strony technicznej jego nowość ma wiele wspólnego z BMW X3, ale cechuje się własnym, sportowym charakterem i jeszcze wyższą dynamiką. Widoczne to jest już w przednim pasie auta: wysunięte szeroko na boki, duże wloty powietrza i charakterystyczne linie w przednim zderzaku sprawiają, że BMW X4 ze swymi typowymi dla BMW, podwójnymi lampami głównymi (na życzenie diodowymi LED) i diodowymi lampami przeciwmgłowymi prezentuje się na drodze naprawdę okazale.

Linia dachu osiąga najwyższy punkt nad głową kierowcy, a potem subtelnie opada aż po krawędź klapy bagażnika, co podkreśla nową form typową dla nadwozi coupe. Typowa dla BMW boczna linia jest w X4 po raz pierwszy dwudzielna: jej jedna część wspina się stromo od przednich nadkoli po tylne klamki, podczas gdy druga podkreśla muskularne kształty tylnych błotników.

Także tylny pas z lampami zespolonymi o kształtach litery L, zasilanymi diodami LED, o ekskluzywnym designie X4 i dyfuzorowe wykończenie zderzaka sprawiają, że nawet stojąc, BMW X4 robi wrażenie swą dynamiką.

W porównaniu z BMW X3 siedziska przednie są tu umieszczone niżej o 20 mm, a tylna kanapa swą formą sugeruje dwuosobowy charakter. Zarazem jednak X4 zapewnia wystarczająco miejsca dla nawet pięciu osób, a dzięki seryjnie dzielonemu w proporcji 40:20:40 oparciu kanapy także wysoką funkcjonalność.

W gamie silnikowej dla nowego BMW X4 przewidziano do wyboru łącznie sześć pozycji (3 benzynowe i 3 turbodiesle), a wszystkie z rodziny BMW EfficientDynamics. Można wybierać spośród wachlarza mocy od 184 KM do 313 KM.

Wszystkie jednostki napędowe w gamie nowego BMW spełniają normę emisji spalin Euro 6.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane