/  / Nowe Audi TT i 420 koni pod maską

Nowe Audi TT i 420 koni pod maską

AUDI|
null
© Audi
nullnullnullnullnull

Podczas wystawy w Genewie niemiecka marka zaprezentowała studium, które ma podkreślać możliwości drzemiące w modelu Audi TT nowej generacji. Koncept wyposażono w silnik TFSI 2.0 o mocy 420 KM.

Model Audi TT quattro sport concept, bo o nim mowa, wyposażono w jednostkę 2.0 TFSI, która generuje moc 420 KM przy 6700 obr./min. Co ciekawe, moc 210 KM na decymetr sześcienny pojemności skokowej to więcej niż może pochwalić się zwycięzca wyścigu Le Mans z roku 2001, czyli Audi R18, w którym koncern po raz pierwszy połączyły turbodoładowanie z bezpośrednim wtryskiem benzyny FSI.

W zakresie od 2400 do 6000 obr./min. czterocylindrowa jednostka napędowa Audi TT quattro sport concept wytwarza 450 Nm momentu obrotowego, a przy zaledwie 1900 obr./min. już ponad 300 Nm momentu obrotowego.

Ważące tylko 1344 kg, Audi TT quattro sport concept rozpędza się 0 do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy.

Stefan Knirsch, kierownik ds. rozwoju silników, tak opisuje jednostkę napędową, która znalazła zastosowanie w Audi TT quattro sport concept: "Ta wysokiej mocy jednostka napędowa to niezaprzeczalny dowód potencjału naszej serii silników EA888. Wielokrotnie nagradzany motor doskonale spisywał się już w wielu sportowych modelach Audi, a tutaj, w TT quattro sport concept ukazuje swój cały potencjał. Zdobyte przez nas ponad 35-letnie doświadczenie w produkcji seryjnej turbodoładowanych jednostek napędowych znalazło odzwierciedlenie w tym właśnie silniku, dając optymalną kombinację mocy, dynamiki i efektywności".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane