/  / Nowe Audi S3. Jeszcze więcej emocji

CENY | Nowe Audi S3. Jeszcze więcej emocji

AUDI|
null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

U polskich dealerów można już zamawiać sportowe Audi S3 Limousine, które dysponuje silnikiem benzynowym 2.0 TFSI o mocy maksymalnej 300 KM. Ceny startują od 169 570 złotych.

Jednostka napędowa 2.0 TFSI z Audi S3 Limousine generuje moc 300 KM i moment obrotowy rosnący do maksymalnie 380 Nm. W czterocylindrowym silniku zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne związane z efektywnością: podwójny wtrysk, kolektor wylotowy zintegrowany z głowicą silnika, system zmiennych faz rozrządu Audi valvelift oraz system zarządzania temperaturą z modułem zaworów suwakowo-obrotowych.

W układzie napędowym quattro, w który standardowo wyposaża się S3 Limousine, szybko reagujące sprzęgło płytkowe rozdziela siły napędowe pomiędzy przednią i tylną oś.

S3 Limousine z przekładnią automatyczną S tronic rozpędza się od zera do 100 km/h w 4,9 sekundy, a w połączeniu z manualną skrzynią biegów jest to około 5,3 sekundy. Zużywa przy tym średnio odpowiednio 6,9 lub 7,0 l paliwa na 100 km.

Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Zastosowane tu usportowione zawieszenie sprawia, że karoserię Audi S3 Limousine osadzono o 25 mm niżej niż w konwencjonalnym modelu.

Audi S3 Limousine w wersji z manualną skrzynią biegów kosztuje 169 570 złotych, a w wersji z automatyczną przekładnią S tronic – 178 370 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane