/  / Nowe Audi Q7 i przymiarki cenowe

Nowe Audi Q7 i przymiarki cenowe

null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Unowocześniony i odchudzony – w połowie bieżącego roku do polskich salonów sprzedaży wjedzie model Audi Q7 nowej generacji. Na rynku w Niemczech ten duży SUV kosztuje prawie 61 000 euro.

W niemieckich salonach sprzedaży Audi Q7 drugiej generacji oficjalnie pojawi się od czerwca. Jednak klienci nad Renem już teraz mogą składać zamówienia na tego dużego SUV-a. Wybór stanowią aktualnie dwie jednostki napędowe – 3-litrowy diesel V6 o mocy maksymalnie 272 KM lub benzynowciec tej samej pojemności, który generuje do 333 koni.

Ceny na rynku niemieckim zaczynają się odpowiednio od 60 900 oraz od 62 900 euro.

Audi Q7 – będące w stanie pomieścić do siedmiu pasażerów – kładzie duży akcent na wygodną obsługę, a także dostępność systemów informacyjno-rozrywkowych oraz możliwości przyłączeniowych. Na pokładzie znajdziemy tu zarówno modułowy system Infotainment drugiej generacji, jak i wirtualny kokpit Audi virtual cockpit. Nowy element – czyli MMI all-in-touch z dużym panelem dotykowym – sprawia, że obsługa wszystkich systemów jest bardzo prosta.

Do tego dochodzą ponadto rozbudowane usługi Audi connect, Audi tablet dla pasażerów siedzących z tyłu oraz dwa systemy nagłaśniające zapewniające dźwięk w formacie 3D. Nowością jest także możliwość zintegrowania smartfona z Google Android Auto oraz z Apple CarPlay.

Jeszcze w tym roku do sprzedaży wejdzie ponadto wersja Audi Q7 e-tron quattro – czyli hybryda typu plug-in z silnikiem wysokoprężnym. Moc systemowa to łącznie 373 koni, a maksymalny moment obrotowy – 700 Nm.

Wykorzystując prąd z akumulatora litowo-jonowego, samochód w trybie jazdy elektrycznej ma zasięg do 56 km. Po włączeniu natomiast silnika 3.0 TDI zasięg wersji Audi Q7 e-tron quattro wzrasta nawet do 1410 km.

Według norm ECE dla pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in, omawiana wersja Audi Q7 zużywa średnio około 1,7 litra oleju napędowego na 100 km.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane