/  / Nowa Zafira od 80 000 złotych

CENY | Nowa Zafira od 80 000 złotych

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowego minivana można już zamawiać u polskich dealerów Opla. Pierwsze egzemplarze Zafiry po liftingu trafią do salonów w październiku. Ceny – od 79 950 złotych.

Przedni pas nowego Opla Zafiry rok modelowy 2017 przypomina teraz maskę niczym z Astry V. Kształt reflektorów zlewa się z osłoną chłodnicy w jednolitą graficznie całość. Z kolei mocno zaakcentowana chromowana listwa z logo producenta ma za zadanie poszerzać wizualnie sylwetkę vana.

Ciekawy element to nowe w Zafirze – lecz typowe dla Opla – światła do jazdy dziennej z podwójnym motywem skrzydła. Ten sam motyw powtarza się zresztą w umieszczonym pod światłami kierunkowskazie LED.

Ponadto po raz pierwszy w tej klasie pojazdów Opel oferuje jako opcję najnowszej generacji adaptacyjne reflektory przednie AFL z technologią LED.

Mniej przycisków na konsoli środkowej
Przy okazji face-liftingu całkowicie przeprojektowano kokpit Zafiry. Nowa stylistyka zapewnia nie tylko optymalną widoczność z przodu, ale również łatwy dostęp do wszystkich elementów sterowania. Ekran systemu multimedialnego, który wcześniej znajdował się na szczycie konsoli środkowej, został zastąpiony nowym, usytuowanym niżej ekranem dotykowym. To umożliwiło wyeliminowanie wielu przycisków. Przełączniki są teraz precyzyjnie zintegrowane z ogólną stylistyką deski rozdzielczej.

W odmłodzonej Zafirze producent serwuje klientom dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink najnowszej generacji. IntelliLink R4.0 został wyposażony w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiające połączenie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym. Natomiast IntelliLink Navi 950 posiada funkcję nawigacji.W nowej Zafirze dostępny jest oczywiście także Opel OnStar z systemem automatycznego reagowania na zderzenie oraz wieloma innymi funkcjami takimi jak pobieranie celu podróży (dotyczy aut wyposażonych w system Navi 950) czy dostępny w wybranych krajach punkt dostępowy Wi‑Fi z obsługą transmisji w standardzie 4G/LTE (możliwość podłączenia do 7 urządzeń, po jednym dla każdej osoby na pokładzie).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane