/  / Nowa Toyota Yaris od 39 900 zł

Nowa Toyota Yaris od 39 900 zł

Producent|
null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na przełomie września i października na polskim rynku zadebiutuje zupełnie nowa Toyota Yaris. Auto ma bardziej dynamiczny wygląd, wyższą jakość wykończenia wnętrza oraz m.in. rewolucyjny jak na swój segment system multimedialny z kamerą cofania. Cena wersji podstawowej nowego Yaris wynosi od 39 900 zł.

Na przełomie września i października na polskim rynku zadebiutuje nowa Toyota Yaris (dni otwarte w salonach Toyoty odbędą się w dniach 24-25 września).

Na polskim rynku cena wyjściowa Yarisa trzeciej generacji wyniesie 39 900 zł (Yaris 1.0 70 Terra, nadwozie 3-drzwiowe).

Yaris trzeciej generacji będzie oferowany w Polsce aż w pięciu wariantach wyposażenia, do których wymagający klienci będą mogli dodawać jeszcze opcje i pakiety dodatkowe. Do znanych już z poprzednich modeli wersji Terra, Luna i Sol dołączą dwie zupełnie nowe specyfikacje: Prestige i Dynamic.

Trzecia generacja Yarisa otwiera nowy rozdział dla tego modelu po sukcesach, jakie odnieśli w Europie i w Polsce jego poprzednicy. W ostatniej dekadzie dwie pierwsze generacje Yarisa utrzymywały 5-proc. udział w swoim segmencie w całej Europie, a w Polsce wyraźnie przekraczały udział 10-proc. Dlatego też model ten jest dla Toyoty tak ważny zarówno pod względem umacniania pozycji koncernu w Europie i w Polsce, a także jako filar wizerunku marki.

Nowy Yaris będzie konkurował w najbardziej wymagającym segmencie pojazdów miejskich (segment B), który w całej Europie stanowi aż 26% rynku i co roku liczy ponad 4 mln sprzedanych samochodów. Również w Polsce jest to kluczowy segment, liczący około 28% całego rynku nowych samochodów.

Druga generacja bestsellera Toyoty zbierała wysokie noty dzięki przestronności wnętrza, jakości i niezawodności, wszechstronności, sprawnym silnikom oraz dzięki łatwości jazdy w mieście.

Nowa Toyota Yaris będzie miała wszystkie te cechy, a ponadto także bardziej dynamiczny wygląd, wyższą jakość wykończenia wnętrza, rewolucyjny jak na swój segment system multimedialny z kamerą cofania, nowe skrzynie biegów i lepsze prowadzenie zarówno w mieście, jak i w trasie.

Podstawowym wyróżnikiem Yarisa pozostanie jakość. Docenienie bezawaryjności dotychczasowych generacji modelu przez niemiecki TUV jest wyrazem uznania dla najwyższych standardów Toyota Motor Manufacturing France, gdzie Yaris powstaje. Przy produkcji trzeciej generacji modelu, standardy te zostaną jeszcze bardziej podwyższone.

Od momentu debiutu Yarisa w Europie w 1999 roku, wszystkie generacje modelu były projektowane w myśl zasady „mały z zewnątrz, przestronny i wszechstronny w środku”. Dlatego też Yaris szybko zyskał sobie włoski przydomek „Piccolo Genio” (mały geniusz). Podobnie będzie z trzecią generacją modelu, która teraz dodatkowo zyskuje bardziej dynamiczny i elegancki wizerunek, oraz bardziej pewny wygląd na drodze, z zewnątrz przypominając nawet niektóre samochody kompaktowe. Wiodący w swojej klasie będzie współczynnik oporu powietrza Cx, wynoszący jedynie 0,287.

Całkowita długość nowego Yarisa wynosi 3885 mm, czyli zaledwie 100 mm więcej niż w przypadku drugiej generacji. Mimo większej długości nadwozia, promień skrętu trzeciej generacji ma dokładnie tę sama wartość jak w poprzedniku (4,7 m), nadal wyznaczając standardy dla innych samochodów w tym segmencie. Dzięki temu każdy kierowca doceni zwinność auta w ruchu miejskim czy przy manewrowaniu na zatłoczonych parkingach.

Szerokość pozostaje bez zmian i wynosi 1695 mm. O 20 mm (do 1510 mm) zmniejszona została natomiast wysokość pojazdu, co pozwoliło uzyskać niżej położony środek ciężkości i bardziej sportową sylwetkę. Jednocześnie rozstaw osi powiększył się o 50 mm, co przy krótkich zwisach nadwozia nadaje Yarisowi dynamiczny i stabilny wygląd na drodze.

Wygląd przedniej części nadwozia zwiastuje nową linię stylistyczną, którą w przyszłości przejmą pozostałe modele Toyoty. Najbardziej widoczną nowością jest zmiana proporcji górnego i dolnego grilla, który stał się wyraźnie większy niż dotychczas.

Nowego kształtu nabrały także przednie reflektory, które podkreślają bardziej horyzontalny sposób projektowania przedniej części pojazdu. W niektórych wersjach Yarisa reflektory będą wyposażone w efektowne, przyciemnione klosze.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane