/  / Nowa Toyota RAV4 z hybrydą

Nowa Toyota RAV4 z hybrydą

null
© Toyota
null

Toyota szykuje się do europejskiej – a także do polskiej – premiery zmodernizowanej wersji RAV4. Jako absolutna nowość w gamie "ravki" pojawi się odmiana hybrydowa.

W kwietniu Toyota zaprezentowała na salonie samochodowym w Nowym Jorku długo wyczekiwaną RAV4 z napędem hybrydowym. Europejczycy zaś poznają ten model już w przyszłym tygodniu na targach we Frankfurcie. Otwarte pozostaje pytanie, czy auto przeznaczone do sprzedaży na Starym Kontynencie będzie odbiegać od wersji, którą zaprezentowano z myślą o klientach w USA.

Amerykańska wersja RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła wykorzystuje silnik benzynowy o pojemności 2,5 l oraz motor elektryczny, napędzający tylne koła. Debiut hybrydy pod maską jednego z najlepiej sprzedających się SUV-ów stał się równocześnie okazją do modernizacji RAV4, która objęła stylistykę nadwozia, wnętrze oraz nowe elementy wyposażenia i technologii bezpieczeństwa.

ZOBACZ TEŻ:
Premiery wystawy Frankfurt 2015

W przeprojektowanym przodzie RAV4 wyróżniają się reflektory z technologią Full LED, wykorzystywaną w światłach do jazdy dziennej, mijania i drogowych. We wnętrzu pojawiły się nowe, miękkie materiały wykończeniowe, powiększony ekran systemu multimedialnego oraz kolorowy wyświetlacz komputera, umiejscowiony między zegarami. Nowością będzie kamera panoramiczna 360 stopni.

Do gamy pokładowych systemów bezpieczeństwa dodano pakiet Toyota Safety Sense: układ ochrony przedzderzeniowej Pre-Crash, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, system odczytywania znaków drogowych czy aktywny tempomat.

Nowa Toyota RAV4 Hybrid zadebiutuje w europejskich salonach na początku 2016 roku. Z niecierpliwością czekamy na prezentację modelu podczas salonu we Frankfurcie (17-27 września).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane