/  / Nowa Toyota Prius

Nowa Toyota Prius

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Pora przedstawić model Toyota Prius IV. "Japończyk" z napędem hybrydowym to pierwsze auto, jakie zbudowano na nowej platformie modułowej Toyoty – TNGA.

Prius IV napędzany jest układem hybrydowym, który w porównaniu z poprzednikiem zapewnia według producenta znacznie niższe zużycie paliwa (szczególnie w cyklu pozamiejskim) oraz daje kierowcy więcej przyjemności z jazdy. Napęd pracuje ciszej i płynniej niż dotychczas.

Wchodzący w skład układu napędowego silnik spalinowy wykazuje sprawność cieplną powyżej 40% – to najlepszy wynik na świecie dla jednostki benzynowej. Pozostałe elementy układu hybrydowego są bardziej kompaktowe i zostały tak umiejscowione, aby obniżyć środek ciężkości. To z kolei przekłada się na bardziej precyzyjne i stabilne prowadzenie.

Zalety platformy TNGA
Prius to pierwsze auto marki Toyota, jakie zbudowano na nowej platformie konstrukcyjnej będącej dziełem japońskiego giganta – TNGA. Dzięki jej wykorzystaniu styliści mieli więcej swobody przy projektowaniu linii nadwozia. Auto oferuje też bardziej przestronne, komfortowe wnętrze oraz większy bagażnik.Nowy Prius otrzymał rozszerzony pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, oparty na współpracy kamery oraz radaru. Zawiera aktywny tempomat ACC, który dostosowuje prędkość samochodu do prędkości poprzedzającego pojazdu, oraz układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (Pre-Collision System), rozszerzony o funkcję zapobiegania potrąceniu pieszego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane