/  / Nowa Toyota Corolla – Premiera wkrótce

Nowa Toyota Corolla – Premiera wkrótce

null
© Toyota
nullnullnull

Japońska marka szykuje kolejne wzmocnienie. Będzie nim zmodernizowana Corolla, która w salonach nad Wisłą pojawić się ma w lipcu.

Toyoty Corolli żadnemu miłośnikowi motoryzacji przedstawiać nie trzeba. To przecież najlepiej sprzedający się model w historii światowej motoryzacji. Corollę można aktualnie kupić w ponad 150 krajach na świecie. Stanowi łącznie około 20% globalnej sprzedaży marki z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Corolla uchodzi za komfortowe i przestronne auto klasy kompaktowej. Do tego oferuje m.in. nieźle zestrojony układ jezdny. Czas jednak płynie nieubłaganie i debiutująca na rynku w roku 2013 Corolla obecnej generacji przeszła właśnie zmiany modernizacyjne.

W porównaniu z poprzedniczką najbardziej w ulepszonej Corolli zmienił się chyba przód, który wydaje się "ostrzejszy", a przy okazji nawiązuje do stylistyki znanej choćby z nowego Aurisa czy RAV4. Producent zapowiada również zmiany w wyposażeniu. Obejmują one m.in. technologie podnoszące bezpieczeństwo jazdy (Toyota Safety Sense) – z wykorzystaniem układu opartego na laserze i kamerze.Kiedy w polskich salonach?
Według wiarygodnych źródeł, w gamie oferowanych jednostek napędowych dla Corolli nie ma raczej co spodziewać się rewolucji. Aktualnie "japończyk" występuje w zestawieniu z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru (1.33 99 KM lub 1.6 132 KM), a jako trzecią propozycję przygotowano diesla 1.4 D-4D o mocy maksymalnie 90 koni.

Bazowa wersja wyposażenia Active rocznik 2016 – z ceną promocyjną od 62 900 złotych – ma standardowo m.in. elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne, klimatyzację manualną, zdalne otwieranie klapy bagażnika za pomocą pilota zamka centralnego, światła do jazdy dziennej LED czy radio z CD/MP3 oraz Bluetooth i wejścia USB/AUX.

Nowa Toyota Corolla zadebiutuje nad Wisłą w lipcu. Znając japońską markę można zakładać, że premierze będzie towarzyszyć w salonach akcja z serii Dni Otwarte. Nieco wcześniej – czyli w czerwcu – mają zostać natomiast ogłoszone ceny.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane