/  / Nowa Toyota Avensis na horyzoncie

Nowa Toyota Avensis na horyzoncie

IBRM SAMAR|
null
© Toyota
null

Jak udało się nam potwierdzić u wiarygodnego źródła, w roku przyszłym światło dzienne ujrzy gruntownie odnowiona wersja modelu Toyota Avensis. Premiera nastąpi w drugiej połowie 2015.

Avensis to jeden z flagowych pojazdów Toyoty na rynku europejskim. Trzecia generacja "japończyka" miała swoją premierę podczas salonu samochodowego Paryż 2008. Z kolei na targach motoryzacyjnych Frankfurt 2011 zaprezentowano wersję Avensisa po liftingu, która w sprzedaży jest do dziś.

Według danych IBRM SAMAR, pod względem liczby rejestracji nowych egzemplarzy Toyota Avensis zajmuje aktualnie 21. miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów osobowych na polskim rynku z wynikiem, który w okresie styczeń-maj wyniósł łącznie 1 921 sztuk. Większą popularnością w gamie japońskiej marki cieszą się tylko dwa inne modele: Toyota Auris (4 359 egzemplarzy; pozycja czwarta w zestawieniu polskiego rynku) oraz Yaris (2 980 egzemplarzy; pozycja dziesiąta).

Nowa Toyota Yaris

Z punktu widzenia nowości produktowych uwaga Toyoty w roku bieżącym koncertuje się głównie na odnowieniu gamy w segmentach A oraz B. Niedawno poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące polskiej oferty na Aygo drugiej generacji (PATRZ TUTAJ), a w "blokach startowych" czeka jeszcze gruntownie zmodernizowany Yaris.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane