/  / Nowa Skoda Yeti zaprasza do środka

Nowa Skoda Yeti zaprasza do środka

SKODA|
null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Odświeżona Skoda Yeti zarówno w wersji miejskiej, jak i terenowej ma inteligentną koncepcję przestrzeni i funkcji, a także nowe oraz sprawdzone rozwiązania przygotowane zgodnie z hasłem "Simply Clever".

Przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń: wnętrze Yeti jest bardzo przestronne i wypełnione światłem. Tu sprawdzają się pionowo ustawione elementy boków i szyby. Pasażerowie z tyłu siedzą bardzo komfortowo: oparcia o wysokości 1027 milimetrów mają największą długość w segmencie. Niska krawędź załadowcza ułatwia życie i załadunek (712 milimetrów).

Przy długości nadwozia 4222 mm, szerokości 1793 mm i wysokości 1691 mm Skoda Yeti jest jednym z najbardziej kompaktowych samochodów w swojej klasie. Jest także jednym z najbardziej przestronnych dzięki inteligentnemu wykorzystaniu przestrzeni.

A wnętrze jest prawdziwie "Simply Clever". Pomysłowy jest np. system foteli VarioFlex. Yeti ma trzy oddzielne fotele z tyłu, z których każdy można oddzielnie wyjąć lub złożyć. Aby zwiększyć ilość miejsca na nogi, oba zewnętrzne fotele można przesunąć do przodu lub do tyłu o 150 mm.

Po wyjęciu środkowego fotela zewnętrzne fotele można przesunąć w poprzek; powstaje więcej miejsca na ramiona. Wówczas Yeti błyskawicznie przemienia się w komfortowy samochód czteromiejscowy. Wszystkie trzy fotele mają ponadto regulowane oparcia, które można złożyć. W ten sposób środkowy fotel jednym ruchem ręki może stać się podłokietnikiem z dwoma uchwytami na kubki (opcja).

Opcjonalnie oparcie fotela pasażera z przodu można całkowicie złożyć.

Oprócz funkcji Vario Flex wnętrze samochodu ma jeszcze wiele innych przemyślanych rozwiązań. Po raz pierwszy Yeti ma schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy. Jest to niezwykle praktyczne, ponieważ w razie potrzeby kamizelka jest od razu pod ręką i nie trzeba jej żmudnie szukać.
 
Obecnie standardowo od wersji wyposażenia Ambition w bagażniku znajduje się wyjmowalna lampka LED, która jest automatycznie ładowana podczas pracy silnika. Nowością są także pojemniki na odpadki w schowkach w drzwiach.

W dużym, klimatyzowanym przy odpowiednim wyposażeniu schowku w podłokietniku w konsoli środkowej (Jumbo Box) jest dużo miejsca na różne przedmioty. Inne schowki znajdują się pośrodku deski rozdzielczej i pod fotelem pasażera (zamykany).

Schowek na okulary nad lusterkiem wstecznym jest w zasięgu zarówno ręki kierowcy, jak i pasażera. Kwity parkingowe można umieścić za klipsem na lewym słupku "A".

Bezpiecznie można przewozić butelki: dwie półlitrowe w konsoli środkowej, po jednej jednolitrowej w schowkach w drzwiach przednich i po jednej półlitrowej w schowkach w drzwiach tylnych. Dodatkowo można zamówić uchwyt na półtoralitrową butelkę w tylnej części schowka Jumbo Box.

Duży i praktyczny bagażnik
Bagażnik cechuje wyjątkowa funkcjonalność. Dzięki zmiennemu układowi foteli kompaktowy SUV staje się samochodem wszechstronnym. Po wyjęciu tylnych foteli pojemność bagażnika Yeti zwiększa się z 510 do 1760 litrów i pozwala na wzięcie z sobą niemal połowy domu. Pozioma pokrywa bagażnika łatwo się unosi i szeroko otwiera (1,87 metra). Jak wspomniano wyżej, krawędź załadowcza na wysokości zaledwie 712 milimetrów ułatwia załadunek i wyładunek.

Po raz pierwszy w Yeti w bagażniku jest dwustronna mata. Jedna strona jest wykonana z wysokiej jakości tkaniny, a druga jest odporna na brud i wodę. Do transportu zabrudzonych przedmiotów wystarczy odwrócić matę tak, aby odporna na brud strona była skierowana w górę.

Do nowego Yeti na zamówienie jest dostępna podwójna podłoga bagażnika. Dzieląc bagażnik na dwie części tworzy miejsce do przechowywania rzeczy niepotrzebnych na co dzień. Półkę bagażnika można zdjąć.

Worek na narty (Unibag) jest praktycznym elementem do bezpiecznego i czystego transportu nart.

Zachowanie porządku w bagażniku ułatwia zestaw siatek oraz pojemne schowki za nadkolami, dwa rozkładane haki na torby lub siatki i różne ucha do mocowania bagażu. W wyższych wersjach wyposażenia w utrzymaniu porządku w bagażniku pomaga też zestaw mocujący z czterema przesuwalnymi hakami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane