/  / Nowa Skoda Octavia i pierwsze przymiarki cenowe

Nowa Skoda Octavia i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na rynku czeskim opublikowano właśnie cennik obowiązujący na model Skoda Octavia nowej generacji. W najtańszej wersji samochód kosztuje od 334 900 koron. Na polskim rynku nowa Skoda zadebiutuje już marcu.

Jest to samochód skonfigurowany według specyfikacji poziomu Active, oferujący silnik benzynowy 1.2 TSI o mocy 63kW. Producent deklaruje, że tak wyposażone auto na przejechanie 100 km potrzebuje średnio około 5,2 litra paliwa (emisja CO2 to 119 g/km).

Nowa Skoda Octavia występuje na rodzimym rynku czeskim w trzech wersjach wyposażeniowych do wyboru. Są to kolejno poziomy Active (od 334 900 koron), Ambition (od 394 900 koron) oraz topowy Elegance (od 469 900 koron).

Dla porównania, najtańsza wersja debiutującej niedawno Skody Rapid kosztuje na rynku czeskim od 272 900 koron.

Nowa Skoda Octavia zadebiutuje w Polsce na początku 2013

Produkcja seryjna nowej Octavii wystartowała w zakładach w Mlada Boleslav oficjalnie 17 grudnia. Octavia to aktualnie zdecydowany lider w rankingu sprzedaży wszystkich modeli czeskiej marki na świecie. Od roku 1996 dostarczono klientom łącznie ponad 3,7 mln sztuk modelu Octavia w różnych wersjach.

W naszym kraju Octavia jest najlepiej sprzedającym się modelem z gamy Skody od lat. Rekordowy wynik odnotowano w roku 2010, kiedy to w Polsce zarejestrowano aż 17 512 modeli Octavia.

Nowa Skoda Octavia i wersje wyposażenia w Polsce

Dla porównania, ubiegły rok kalendarzowy Skoda zakończyła wynikiem dokładnie 15 635 zarejestrowanych egzemplarzy Octavii w Polsce.

Więcej informacji na temat nowej Skody Octavii już wkrótce! Jutro z udziałem dziennikarzy odbędzie się prezentacja poświęcona temu modelowi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane