/  / Nowa Skoda jako pięciodrzwiowe coupe

Nowa Skoda jako pięciodrzwiowe coupe

SKODA|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Koncepcyjna Skoda VisionC anonsowana jest jako projekt, który stanowi kolejny etap rozwoju czeskiej marki. Czy to pięciodrzwiowe coupe to zarazem przedsmak jakiegoś konkretnego modelu produkcyjnego w ofercie Skody?

VisionC to pięciodrzwiowe coupe, które wyróżnia się dynamicznym, pełnym emocji wyglądem. Połączenie delikatnych, płynnych płaszczyzn z wyrazistymi, mocnymi detalami sprawia, że VisionC rzuca się w oczy, a odpowiednio dobrane proporcje jego nadwozia podkreślają kontrast między światłem i cieniem.
       
Nadwozie VisionC, wyraźnie pokazujące ambicje Skody w zakresie stylistyki, to również dopełnienie pomysłowości konstruktorów, dzięki której VisionC łączy w sobie wysokiej klasy design, nowoczesne rozwiązania technologiczne, przestronne wnętrze, funkcjonalność i atrakcyjność nadwozia typu coupe, zapewniając przy tym dużo miejsca dla czterech pasażerów oraz bagaży.

Pojemny bagażnik i szerokie możliwości transportowe stały się już znakiem charakterystycznym Skody i obecne są również w modelu VisionC. Płyta podłogowa MQB i wynikająca z jej zastosowania efektywność produkcji współgrają z niską masą pojazdu i dopracowaną aerodynamiką.

Nowości wystawy Genewa 2014

Pod maską VisionC pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zużycia benzyny oraz gazu CNG. Zużycie gazu to według danych fabrycznych tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane