/  / Nowa Skoda Fabia w środku

Nowa Skoda Fabia w środku

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kilka dni temu Czesi opublikowali pierwsze zdjęcia prezentujące z zewnątrz model Skoda Fabia kolejnej generacji. Dziś możemy zobaczyć, jaki widok będzie miał kierowca siedzący za sterami nowej Fabii.

Jak zapewnia czeski producent, nowa Skoda Fabia jest jeszcze lepsza od poprzednika pod względem praktyczności i funkcjonalności rozwiązań, jakie użytkownik znajdzie wewnątrz auta. Mimo nieco mniejszej długości nadwozia (o 8 mm) samochód oferuje podróżnym kabinę pasażerską mierzącą 1674 mm długości, czyli o około 8 mm więcej. Więcej niż w przypadku poprzednika jest też miejsca na wysokości łokci: 1401 mm dla pasażerów siedzących z przodu (+21 mm) oraz 1386 mm w drugim rzędzie (+2 mm).

Deska rozdzielcza sprawia wrażenie solidnie wykonanej, a dodatkowo ma mieć bardziej sportowy wygląd. Wyżej niż w przypadku poprzednika umieszczono nawiewy powietrza. W układzie deski rozdzielczej widzimy podział na części górną i dolną, które dostępne są w różnych połączeniach kolorystycznych.

Nowa Fabia jest pierwszym modelem marki, który oferuje technologię MirrorLink, umożliwiającą wyświetlanie obrazu na monitorze samochodu z podłączonego smartfona. Inną przydatną funkcją może okazać się SmartGate, umożliwiający transfer najważniejszych informacji o samochodzie (zużycia paliwa, średnia prędkość) do aplikacji smartfona w celu przechowywania i wykorzystania poza autem. Przesył danych jest bezprzewodowy dzięki wykorzystaniu sieci wi-fi.

W bagażniku auta wygospodarowano łącznie na przewożone przedmioty aż 330 litrów (o 15 litrów więcej niż w przypadku poprzednika). Kiedy złożymy oparcia tylnych foteli, wówczas będzie do dyspozycji łącznie do 1150 litrów. Użytkownicy docenią też takie rozwiązania jak m.in. niski próg załadunku, jak również klapę bagażnika otwierającą się na wysokość maksymalnie 1915 mm.

Sama przestrzeń ładunkowa ma aż 960 mm szerokości. To o 20 mm więcej niż ma Fabia poprzedniej generacji.

W nowej Skodzie wprowadzono szereg rozwiązań ułatwiających codzienną eksploatację: skrobaczkę do szyb schowaną w schowku wlewu do baku oraz miejsce na urządzenia multimedialne w konsoli środkowej, gdzie można wygodnie odłożyć telefon albo odtwarzacz muzyki. W drzwiach kierowcy znajduje się schowek na kamizelkę odblaskową, obowiązkową w wielu krajach. W kabinie znalazł się także pojemnik na odpadki, a na krawędziach siedzeń - siatki do przechowania małych przedmiotów.

Nowa Fabia zapewnia też więcej miejsca na butelki. Tylne drzwi pomieszczą półlitrowe butelki, a schowek w desce rozdzielczej pomieści litrową. Razem we wnętrzu jest więc miejsce na aż siedem butelek: po jednej na każde z drzwi, na jedną w schowku deski rozdzielczej i na dwie w tunelu środkowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane