/  / Nowa Skoda Fabia kombi!

Nowa Skoda Fabia kombi!

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Skoda Fabia i to od razu premiera dwóch wersji nadwoziowych! Podczas wystawy w Paryżu światło dzienne ujrzy 5-drzwiowy hatchback oraz jeszcze bardziej funkcjonalna odmiana kombi. Nowa Fabia to hit murowany?

Producent z Mlady Boleslav zapowiada, że nowa Fabia hatchback będzie dostępna na rynku europejskim już od listopada. Z kolei odmiana kombi wejdzie do sprzedaży w pierwszych miesiącach roku przyszłego.

Nowa Fabia jest pierwszym modelem marki, który oferuje technologię MirrorLink, umożliwiającą wyświetlanie obrazu na monitorze samochodu z podłączonego smartfona. Inną przydatną funkcją może okazać się SmartGate, umożliwiający transfer najważniejszych informacji o samochodzie (zużycia paliwa, średnia prędkość) do aplikacji smartfona w celu przechowywania i wykorzystania poza autem. Przesył danych jest bezprzewodowy dzięki wykorzystaniu sieci wi-fi.

W gamie jednostek napędowych klienci będą mieli do wyboru łącznie cztery konstrukcje benzynowe oraz trzy diesle. W porównaniu z poprzednikiem inżynierom udało się obniżyć średnie zużycie paliwa Fabii nawet o 17%.

W roku przyszłym w ofercie pojawi się najbardziej ekonomiczna wersja nowej Skody. Według zapowiedzi producenta, odmiana Fabia GreenLine "uzbrojona" w 75-konny silnik 1.4 TDI na przejechanie 100 km potrzebować będzie średnio tylko około 3,1 litra oleju napędowego, przy emisji CO2 na poziomie 82 g/km.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane