/  / Nowa Skoda Citigo. Pierwsze sukcesy

Nowa Skoda Citigo. Pierwsze sukcesy

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Przedstawiciele Skoda Auto jako wynik powyżej oczekiwań określają początkowe zainteresowanie klientów ofertą najnowszego modelu miejskiego Citigo. W ciągu dwóch tygodni potencjalni nabywcy w Czechach złożyli prawie tysiąc zamówień. Oficjalne ceny Skody Citigo w Polsce nie zostały na razie opublikowane.

W ciągu dwóch tygodni Skoda Auto zebrała od potencjalnych klientów na rodzimym rynku czeskim prawie tysiąc zamówień na miejski model Citigo. Taki rezultat może dobrze wróżyć omawianemu produktowi na przyszłość.

Zgodnie z planem, spółka chce do końca bieżącego roku dostarczyć klientom około 500 zamówionych egzemplarzy Citigo. Na razie dostępna jest wersja trzydrzwiowa auta; odmiana pięciodrzwiowa zadebiutuje w roku przyszłym.

W pozostałych krajach europejskich poza Czechami nowa Skoda Citigo będzie dostępna latem.

Zgodnie z cennikiem obowiązującym na rynku czeskim, Skodę Citigo będzie można kupić w najtańszej wersji od 179 900 koron. Jest to auto w poziomie wyposażenia Active z silnikiem benzynowym 1.0 o mocy 60 KM.

Nowa Skoda Citigo zdobywa pięć gwiazdek Euro NCAP

Dwie pozostałe wersje wyposażeniowe (Ambition oraz topowa Elegance), które zadebiutowały na rynku czeskim w pierwszej kolejności, kosztują odpowiednio od 194 900 oraz od 209 900 koron.

Od momentu rynkowej premiery Skoda Citigo jest oferowana z dwoma silnikami do wyboru: obok wspomnianej jednostki o mocy 60 KM jest to również benzynowy motor 1.0 rozwijający 75 KM.W ramach kampanii wspierającej wprowadzenie do sprzedaży nowego Citigo, firma Skoda Auto zaplanowała objazdową imprezę, która w dniach od 14 listopada do 25 grudnia odwiedzi w sumie ponad 60 miejscowości na terenie Czech.

Volkswagen up! kosztuje od 31 290 zł

Wraz z modelem Citigo, który powstał w ramach programu New Small Family, Skoda rozpoczęła rywalizację o klientów w zupełnie nowym dla siebie segmencie rynku. Siostrzane modele nazywają się Volkswagen up! oraz SEAT Mii.

Z wyżej wymienionej trójki modeli oficjalnie znana jest na razie polska specyfikacja samochodu marki Volkswagen. Zgodnie z cennikiem najtańsza wersja modelu VW up! kosztuje od 31 290 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane