/  / Nowa Mokka smakuje jeszcze lepiej

Nowa Mokka smakuje jeszcze lepiej

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Miejski crossover Opla okazał się rynkowym hitem. Firma z Russelsheim nie zamierza jednak spocząć na laurach i jesienią wprowadzi na rynek udoskonaloną wersję Mokki.

Opel Mokka X zaprezentuje się premierowo podczas salonu w Genewie (1-3 marca 2016). Skąd oznaczenie "X" w nazwie nowego modelu? Według zapowiedzi producenta, będzie to element występujący od tej pory w nazwach przyszłych SUV-ów i crossoverów niemieckiej marki.

Nową Mokkę bez problemu rozpoznamy po zmienionym przodzie. To zasługa przeprojektowanego układu wlotu powietrza do chłodnicy oraz mocniej zaakcentowanych świateł LED do jazdy dziennej. Jeszcze więcej ciekawego znajdziemy w kabinie. Mamy tam bowiem zupełnie nową deskę rozdzielczą z zestawem wskaźników o bardziej "pionowym" niż dotychczas układzie.

W konsoli centralnej umieszczono teraz 7- lub 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego. Wnętrze zyskało w ten sposób bardziej "oszczędną" stylistykę – zmniejszono liczbę przycisków, a sterowanie wieloma funkcjami przeniesiono na wyświetlacz.

Lepsza komunikacja ze światem
Mokka X ma według zapowiedzi producenta awansować do grona najlepiej połączonych z internetem samochodów w swojej klasie. Dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink umożliwią podłączenie smartfonów przez interfejsy Apple CarPlay lub Android Auto.

Ponadto od samego początku niemiecki crossover po liftingu będzie oferowany z Opel OnStar. System ten działa już w 13 krajach europejskich, a w roku bieżącym zostanie wprowadzony w kolejnych 16 państwach.

Lepsza widoczność
Zastosowanie w Mokce reflektorów adaptacyjnych LED jest kolejnym przykładem realizacji strategii Opla, która zakłada udostępnianie zaawansowanych technologii pokładowych również nabywcom samochodów z niższych segmentów. System LED AFL automatycznie dostosowuje tryb świecenia reflektorów do sytuacji na drodze bez oślepiania innych uczestników ruchu. Oferuje w sumie 9 różnych funkcji i trybów pracy (oświetlenie miejskie, oświetlenie pozamiejskie, tryb turystyczny, doświetlanie zakrętów, oświetlenie wspomagające cofanie i manewrowanie oraz tryb po zatrzymaniu pojazdu).

System reflektorów diodowych Opla Mokki zastępuje stosowane poprzednio adaptacyjne oświetlenie biksenonowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane