/  / Nowa Mazda2 i Złota Kierownica

Nowa Mazda2 i Złota Kierownica

null
© Mazda2 II
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jeszcze przed swoim oficjalnym wejściem na rynek europejski w roku przyszłym Mazda2 nowej generacji osiągnęła nie lada sukces. Jest nim zdobycie nagrody w plebiscycie Złotej Kierownicy.

W plebiscycie Złotej Kierownicy 2014 – zorganizowanym wśród czytelników Bild am Sonntag, Auto Bild oraz siostrzanych tytułów w 25 krajach europejskich – Mazda2 zapewniła sobie pierwsze miejsce w kategorii modeli segmentu A oraz B. Japońskiemu maluchowi nie dali szans tak mocni konkurenci jak m.in. nowy Opel Corsa oraz MINI.

Dla Mazdy to już czwarty tytuł w dotychczasowych 39 edycjach plebiscytu o nagrodę Złotej Kierownicy. Wcześniej triumfowały takie modele producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni jak Mazda 323 (rok 1985 oraz 1989), jak również Mazda 626 (rok 1992).

Przypomnijmy na koniec, że w ubiegłym miesiącu nowa Mazda2 – oferowana na swoim rodzimym rynku pod nazwą Demio – zdobyła tytuł Samochodu Roku w Japonii za lata 2014-2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane