/  / Nowa Mazda MX-5 i przymiarki cenowe

Nowa Mazda MX-5 i przymiarki cenowe

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Klienci w Niemczech mogą już zacząć składać zamówienia na model Mazda MX-5 nowej generacji. Ceny nad Renem startują poniżej 23 000 euro.

W nowej Mazdzie MX-5 silnik umieszczono wzdłużnie, zgodnie ze specyfiką napędu na tylne koła. W bazowej wersji pod maską "japończyka" pracuje czterocylindrowy benzyniak 1.5 o mocy maksymalnie 131 koni. Alternatywny wybór to natomiast dwulitrowiec z tej samej rodziny silników Skyactiv-G, o mocy 160 KM. Do zmiany biegów służy skrzynia sześciobiegowa – ręczna lub automatyczna.

W zależności od wybranej wersji silnikowej ceny nowej Mazdy MX-5 na rynku niemieckim zaczynają się odpowiednio od 22 990 lub od 26 890 euro.

Mazda MX-5 – debiutująca na rynku w roku 1989 – szybko doczekała się miana auta kultowego w segmencie lekkich samochodów sportowych. Według danych do stycznia 2015, łączna produkcja MX-5 przekroczyła już poziom 950 000 egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane