/  / Nowa Mazda MX-5

Nowa Mazda MX-5

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy roadster debiutuje na paryskim salonie samochodowym po 25 latach od prezentacji pierwszego modelu MX-5 na targach samochodowych w Chicago w 1989 roku. Czwarta generacja legendy Mazdy pojawia się w momencie, kiedy firma odnotowuje trwały wzrost zarówno po stronie sprzedaży, jak i zysków.

Nowa MX-5, która została po raz pierwszy pokazana w „Mazda Space” w Barcelonie, straciła 100 kg w stosunku do poprzedniej generacji. Model eksponowany w Paryżu wyposażono w technologię SKYACTIV: silnik 1,5 SKYACTIV-G oraz sześciobiegową skrzynię manualną SKYACTIV-MT. To auto z niedużym, odkrytym, dwumiejscowym nadwoziem, silnikiem umieszczonym w położeniu przednio-centralnym, napędem na tylne koła i idealnym rozkładem mas pomiędzy przednią a tylną osią w stosunku 50:50.

W ciągu minionego ćwierćwiecza wyprodukowano blisko 950 000 egzemplarzy modelu MX-5, czyniąc go najlepiej sprzedającym się roadsterem wszechczasów. Nowy model MX-5 można zobaczyć na targach w Paryżu, w pawilonie 3, na stanowisku 219 do 19 października.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane