/  / Nowa Klasa C z pneumatycznym zawieszeniem

Nowa Klasa C z pneumatycznym zawieszeniem

MERCEDES-BENZ|
null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Mercedes Klasy C będzie mógł być wyposażony w elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne Airmatic ze zmiennym stopniem tłumienia i układem samopoziomowania.

Debiutująca na rynku w tym roku kalendarzowym, Klasa C nowej generacji łączy według zapewnień producenta przyjemność z jazdy na krętych drogach z wysokim komfortem podróżowania. Istotny udział ma w tym nowa, 4-wahaczowa oś przednia. Zawieszenie jest odłączone od kolumn resorujących, zapewniając bardziej precyzyjne reakcje na komendy kierowcy i większą przyczepność.

Zoptymalizowane, niezależne zawieszenie tylnej osi z pięcioma wahaczami na koło także gwarantuje znakomitą stabilność.

Nowa Klasa C jest standardowo wyposażona w zawieszenie stalowe. Opcjonalnie łączą się z nim trzy rodzaje zawieszenia Direct Control:
• zawieszenie komfortowe
• zawieszenie komfortowe Avantgarde o sportowym charakterze
• sportowe zawieszenie obniżone o 15 mm

Pierwsze w klasie zawieszenie pneumatyczne
Alternatywnie, jako pierwszy model w segmencie nowa Klasa C może być zaopatrzona w elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne Airmatic ze zmiennym stopniem tłumienia i układem samopoziomowania. Zapewnia ono niezrównany komfort resorowania, nawet podczas jazdy z pełnym obciążeniem.
 
Kierowca ma do wyboru kilka trybów pracy: "Comfort", "Eco", "Sport" oraz "Sport+", a także dodatkowy program "Individual", pozwalający dobrać poszczególne ustawienia do osobistych upodobań.

Nowa Klasa C jest seryjnie wyposażona w elektryczny hamulec postojowy.

Klimatyzacja: sygnały z kosmosu
Jak zapowiada koncern ze Stuttgartu, nowa Klasa C jako jedyny model w klasie będzie oferowała też funkcję automatycznej recyrkulacji powietrza podczas jazdy w tunelu. Na bazie danych z nawigacji satelitarnej system ustali, czy samochód przejeżdża przez tunel, i w razie potrzeby zamknie obieg powietrza.

Kolejną nowością jest pakiet Air Balance z aktywnym rozpylaczem zapachów, jonizatorem i jeszcze wydajniejszym systemem filtracji powietrza niż w wersji standardowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane