/  / Nowa Kia Sportage

Nowa Kia Sportage

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnull

Podczas marcowej wystawy w Genewie przed szeroką publicznością zaprezentuje się zmodernizowana wersja modelu Kia Sportage. Ten popularny SUV pochwalić się może niewielkimi, lecz istotnymi zmianami nadwozia oraz wystrojem i materiałami wnętrza o wyższej niż poprzednio jakości.

Wyposażenie Kii Sportage wzbogacone zostało o nowe elementy pod kątem atrakcyjności dla nabywców na Starym Kontynencie, m.in. o tylne lampy w technice LED, układ kierowniczy o zmiennej sile wspomagania FlexSteer, elektrycznie podgrzewane koło kierownicy oraz nowy wielofunkcyjny wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 4,2 cala w zestawie wskaźników.

Nowością dla odświeżonej wersji Sportage będzie także zaawansowany system multimedialny Infinity, składający się z jednostki sterującej z kolorowym dotykowym ekranem, kamery cofania, zewnętrznym wzmacniaczem i subwoowerem w bagażniku. Dla poprawy komfortu auto zostało wyposażone także w elektrycznie sterowany fotel kierowcy.

Do gamy kolorystycznej dołączyły nowe kolory, w tym atrakcyjny biały perłowy, przejęty z modelu GT.

Nowa Kia Sportage to liczne modyfikacje mające na celu redukcję hałasów, drgań i wibracji. Dźwiękochłonne szyby zmniejszają hałasy opływającego powietrza, a ulepszenia w konstrukcji zespołów nadwozia (m.in. tulei zawieszenia ram pomocniczych i poduszek skrzyni przekładniowej) w sposób znaczący pozwalają podnieść komfort fizyczny i akustyczny podróżowania.

Ze sprzedażą nieco ponad 89 500 sztuk Sportage cieszył się w roku 2013 największym powodzeniem wśród modeli Kia na rynkach Europy, osiągając 10,5-proc. wzrost w stosunku rok do roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane