/  / Nowa Kia Rio w całej okazałości

Nowa Kia Rio w całej okazałości

null
© Kia
nullnullnullnullnullnullnull

Tak po zmianach generacyjnych wygląda koreański rywal Skody Fabii, Renault Clio oraz Opla Corsy. Najnowsza Kia Rio na tle poprzedniczki wyraża więcej pewności siebie i sportowej lekkości.

Zintegrowane, dwufunkcyjne soczewkowe lampy główne – węższe i ciekawsze w formie niż w poprzedniej wersji – podkreślone są listwą świetlną LED, zbliżoną kształtem do litery "U". Wprowadzone zmiany, w tym rozsunięcie gniazd lamp przeciwmgielnych w zderzaku przednim oraz modyfikacje samej atrapy chłodnicy, miały na celu dodatkowe poszerzenie optycznie pojazdu, który mierzy teraz 1725 mm szerokości (+5 milimetrów).

Nowe Rio jest równocześnie od poprzednika dłuższe o 15 mm (obecnie to 4065 mm) oraz niższe o 5 mm (1450 mm). Sylwetka nadwozia sprawia wrażenie lepiej wyważonej. To zasługa zabiegów w postaci wydłużenia maski silnika i zwisu przedniego, zwiększenia rozstawu osi o 10 mm (do 2580 mm), wysmuklenia i wyprostowania słupka tylnego, a także skrócenia zwisu tylnego.

Mniej przycisków
Wystrój wnętrza Kii Rio zmodernizowano w zakresie wzornictwa i ergonomii użytkowania. Deska rozdzielcza odchylona jest ku kierowcy. Jej centrum zajmuje nowy system informacyjno-rozrywkowy z interfejsem HMI i ekranem dotykowym dla obsługi audio, nawigacji i łączności ze światem. Dzięki takiemu rozwiązaniu na panelu centralnym można było zmniejszyć liczbę przycisków.

Nowe Rio dostępne będzie z tapicerką materiałową albo ze skóry ekologicznej w kolorze czarnym lub szarym. W pakiecie Red Pack nabywca otrzyma tapicerkę ze skóry ekologicznej w kolorze czarno-czerwonym.

Kiedy w Polsce?
Nowa Kia Rio zaprezentuje się przed szeroką publicznością już podczas wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Auto wejdzie do produkcji pod koniec bieżącego roku, natomiast pierwsze egzemplarze trafią do polskich salonów w marcu 2017.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane