/  / Nowa KIA klasy średniej na horyzoncie

Nowa KIA klasy średniej na horyzoncie

null
© KIA
nullnullnullnullnull

W Genewie światło dzienne ujrzy nowy model koncepcyjny marki KIA. Jest to zapowiedź modelu w segmencie D – zdominowanym na rynku europejskim przez takich graczy jak m.in. Volkswagen Passat oraz Ford Mondeo i Opel Insignia.

Koncepcyjna Kia Sportspace – mierząca 4855 mm długości przy rozstawie osi 2840 mm – oferuje dieslowsko-elektryczny system napędu T-Hybrid. 1,7-litrowy diesel wyposażono w zdwojone doładowanie z zastosowaniem zasilanego napięciem 48 V kompresora elektrycznego do wspomagania konwencjonalnej turbosprężarki.

Pomimo pełnej niezależności działania, elektryczny kompresor działa szybciej niż sama tylko tradycyjna turbosprężarka napędzana z układu wydechowego. Ponadto, technologie oparte na zasilaniu elektrycznym 48 V są z reguły prostsze i lżejsze konstrukcyjnie niż konwencjonalne rozwiązania hybrydowe.

Nowatorski charakter napędu Kii Sportspace podkreśla także aktywna oś tylna typu multi-link z możliwością czasowego napędu AWD.

"Sportspace to pomysł dla kierowców, którzy marzą o oderwaniu się od codzienności i jeździe nawet dla czystej przyjemności w czasie weekendu. Było dla mnie niezmiernie ważne, aby samochód ten niemalże prowokował do wyjazdu na szosę, by korzystać z życia w całej pełni - mówi Gregory Guillaume, główny projektant Kia w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane