/  / Nowa Kia cee'd na horyzoncie

Nowa Kia cee'd na horyzoncie

Samar.pl|
null
© KIA
nullnullnullnull

W przyszłym roku spodziewamy się oficjalnej premiery modelu Kia cee’d nowej generacji. W gamie pojawi się wersja nadwoziowa hatchback oraz kombi, a nieco później również odmiana trzydrzwiowa.

Według ustaleń serwisu Automobilwoche, w przyszłym roku spodziewamy się oficjalnej premiery modelu Kia cee’d nowej generacji. W gamie pojawi się wersja nadwoziowa hatchback oraz kombi, a nieco później również odmiana trzydrzwiowa (rok 2013).

Tutaj znaleźć można ciekawe zdjęcia szpiegowskie, które prezentują prototypowy egzemplarz nowej Kia cee’d podczas żmudnych testów na alpejskich drogach.

Debiutujący na rynku pod koniec roku 2006 cee’d to pierwszy model Kia stworzony dla europejskiego klienta i produkowany na Starym Kontynencie. Co więcej, był to również pierwszy pojazd południowokoreański w ogóle, jaki uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek od organizacji bezpieczeństwa Euro NCAP oraz jaki objęty jest 7-letnią gwarancją producenta. W roku 2009 model Kia cee’d przeszedł zmiany modernizacyjne.

Bieżący rok jest dla marki Kia bardzo pracowity. Lista tegorocznych premier modelowych obejmuje takie nowości jak Picanto (wersja pięcio- oraz trzydrzwiowa), Rio oraz zmodernizowany Soul, natomiast na przełomie roku powinniśmy doczekać się debiutu rynkowego wyczekiwanej z zainteresowaniem limuzyny Optima. To ostatnie auto na razie znane jest w wersji sedan, jednak wydaje się prawdopodobne, że za jakiś czas powinna też do gamy dołączyć odmiana kombi.

Komentarz Samar.pl
Marka Kia stawia przed sobą bardzo ambitne plany związane z ekspansją na europejskim rynku motoryzacyjnym. Ważnym elementem tej strategii są premiery nowych modeli, które obok korzystnej relacji ceny do wartości użytkowej oraz walorów ekologicznych wyróżniać ma m.in. nowoczesny design. Można zakładać, że atrakcyjne wzornictwo spójne z resztą gamy produktowej będzie też mocną stroną nowego cee’d.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane