/  / Nowa Kia cee'd GT z cenami w Polsce

CENY | Nowa Kia cee'd GT z cenami w Polsce

null
© Kia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wraz z modernizacją kompaktowego cee'da zdecydowano się równocześnie na odświeżenie i jego usportowionej wersji – Kia cee'd GT. Koreański hot-hatch startuje z cenami poniżej 95 000 PLN.

Napędzająca model Kia cee'd GT jednostka 1.6 T-GDI otrzymała nową turbosprężarkę, która dostarczając wyższe ciśnienie powietrza powoduje wzrost momentu w dolnym zakresie obrotowym silnika. Efektem jest skrócenie sprintu 0-100 km/h do 7,6 sekundy oraz korzystniejsze wartości przyspieszenia na poszczególnych biegach.

Silnik 1.6 T-GDI rozwija moc maksymalnie 204 KM przy 6000 obr./min. oraz moment obrotowy 265 Nm w przedziale 1500-4500 obr./min. Deklarowane przez producenta średnie zużycie paliwa zaczyna się od około 7,4 l/100 km.

Konstruktorzy Kii nie poprzestali na uzupełnieniu wyposażenia cee'da GT o kierunkowanie  momentu obrotowego (Torque Vectoring System) czy na poprawieniu komfortu akustycznego w kabinie (NVH). Uwagę poświęcono również dynamice osiągów. Dostępne w opcji, powiększone z 300 do 320 mm przednie tarcze hamulcowe lepiej odprowadzają ciepło, zwiększając ich odporność na przegrzanie i utratę siły hamowania. Dzięki temu samochód zatrzymuje się teraz ze 100 km/h już po 35 metrach.

Nowa Kia cee'd GT i ceny na polskim rynku:
- wersja 3-drzwiowa: od 94 990 PLN
- wersja 5-drzwiowa: od 96 990 PLN

GT od "zwykłych" wersji modelu Kia cee'd odróżnia się m.in. dzięki stylistyce nadwozia o bardziej sportowym wyglądzie oraz światłami do jazdy dziennej LED a'la kostki lodu. Na liście wyposażenia pojawiły się też 18-calowe felgi o nowym wzorze.

Zaglądając do wnętrza zauważymy nową, spłaszczoną od dołu kierownicę z niewielkim logo GT oraz wklęsłą piastą i aluminiowym przyciskiem Start/Stop do uruchamiania silnika. Akcenty chromowe pojawiły się wokół klawiszy elektrycznie sterowanych okien na podłokietnikach drzwiowych. Do tego dochodzą jeszcze dostępne w serii aluminiowe nakładki na pedały i progi, a także zamszowe fotele Recaro.

Kia cee'd GT wyposażona jest w generator dźwięku. Jego aktywacja następuje po wciśnięciu przycisku "GT Mode" na kierownicy. Prowadzący ma wówczas wrażenie, że pod maską auta pracuje jeszcze mocniejsza jednostka napędowa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane