/  / Nowa instalacja gazowa do TSI

Nowa instalacja gazowa do TSI

Skoda|
null
© Skoda
null

Oferta oryginalnej instalacji LPG do modelu Skoda Rapid poszerza się o silnik w technice TSI: 1.2 rozwijający moc maksymalnie 85 KM.

To w tej chwili najmocniejsza jednostka napędowa w modelu Skoda Rapid, do której można zamontować specjalnie dostosowaną instalację LPG. Kombinacja ta debiutuje w Rapidzie w obydwu wariantach nadwoziowych (Spaceback i liftback), będąc drugą opcją obok wersji z silnikiem 1.2 MPI 75 KM.
 
Patrząc z zewnątrz, nowa instalacja nie różni się niczym od już stosowanych rozwiązań, lecz technologia TSI wymaga zastosowania innego sterownika gazowego, podłączonego do wewnętrznego systemu diagnostyki (samodiagnozy) pojazdu. To pozwala na bieżąco kontrolować ilość wtryskiwanego paliwa i korygować skład mieszanki dla utrzymania wysokich osiągów i przyjazności środowisku.

Montaż systemu LPG, który dostarcza firma Landi Renzo Polska, w samochodach z silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa wiąże się m.in. z problemem nagrzewania się paliwa wewnątrz wtryskiwaczy benzynowych, które działają w bardzo ograniczonym wymiarze podczas pracy silnika zasilanego LPG.
     
Instalacja Landi Renzo opracowana dla Skody rozwiązuje ten problem, przemywając przez cały czas wtryski benzynowe niewielką ilością benzyny dostarczanej do cylindrów. Strategia ta pozwala skrócić czas przebywania benzyny w podwyższonej temperaturze.

Aby zapobiec procesom wewnętrznego zanieczyszczania się wtryskiwaczy benzynowych osadami przegrzanego paliwa, nowa strategia zakłada okresowe dolewanie specjalnego stabilizatora do benzyny i oleju silnikowego. W czasie najmniejszego zapotrzebowania na paliwo, podczas pracy na biegu jałowym oraz w momentach największego obciążenia silnika, stosowane jest przejście na całkowite zasilanie benzyną.
   
By zapobiegać potencjalnemu powstawaniu zanieczyszczeń układu paliwowego, Skoda oferuje rozwiązanie profilaktyczne polegające na dodaniu specjalnego preparatu (stabilizatora) do benzyny i oleju. Dodatkowy środek jest prosty w obsłudze: dolewa się go do zbiornika paliwa co 5 000 km.

Nowa instalacja LPG dla modelu Rapid 1.2 TSI/85 KM od momentu debiutu na rynku objęta jest promocją, obniżającą jej cenę aż do 3 499 zł. Zniżkami cen objęty został także drugi wariant modelu Rapid z instalacją LPG (1.2 MPI 75 KM) oraz Citigo, wyposażony w silnik 1.0 MPI 60 KM.

Instalacja gazowa w modelu Rapid 1.2 MPI dostępna jest za cenę zaledwie 3 499 zł (o 851 zł taniej niż dotychczas), natomiast w Citigo 1.0 MPI – tylko 2 499 zł (obniżka o 1 151 zł).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane