/  / Nowa Honda Civic z ekonomicznym dieslem

Nowa Honda Civic z ekonomicznym dieslem

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Honda umiejętnie buduje atmosferę oczekiwania na wrześniową premierę modelu Civic kolejnej generacji, ujawniając kolejne informacje na temat auta oraz prezentując zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy prototypowych. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że w porównaniu z poprzednikiem nowy Civic to więcej niż tylko ewolucja.

Premiera modelu Honda Civic nowej generacji będzie główną atrakcją na stoisku japońskiej marki podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Nowy Civic, zaprojektowany wyłącznie z myślą o europejskich klientach i gruntownie przetestowana na drogach Starego Kontynentu, będzie dziewiątą generacją popularnego hatchbacka.

Pierwsze egzemplarze nowego Civica, który w porównaniu z poprzednikiem charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami aerodynamicznymi, pojawią się na europejskich drogach w pierwszych miesiącach przyszłego roku.Podczas prac nad nową Hondą Civic duży nacisk położono na poprawienie komfortu podróżowania autem, chcąc jednocześnie zachować sportowe prowadzenie, które pozwala kierowcy cieszyć się jazdą. Zespół japońskich inżynierów współpracował ze swoimi europejskimi kolegami oraz niezależnymi specjalistami nad przygotowaniem konstrukcji, która sprawdzi się na europejskich drogach, jakże różnorodnych pod względem typów nawierzchni (od autostrad po słabej jakości drogi wiejskie).

Pierwsze testy były prowadzone w ośrodkach badawczo-rozwojowych w Japonii, natomiast w końcowej fazie projekt realizowany był już w Europie.

W gamie silnikowej nowej Hondy Civic dostępna będzie m.in. udoskonalona jednostka wysokoprężna 2.2 i-DTEC, która rozwija moc 150 KM, a emisja CO2 to tylko 110 g/km (pomiary producenta). To odpowiada średniemu zużyciu paliwa na poziomie około 4,2 l/100 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane