/  / Nowa Honda Civic wyróżniona za design

Nowa Honda Civic wyróżniona za design

null
© Honda
null

Civic 10. generacji zaprezentuje się premierowo podczas jesiennej wystawy w Paryżu. W konkursie magazynu Auto Express "japończyka" doceniła za stylistykę szeroka publiczność.

Głosami fanów motoryzacji w Wielkiej Brytanii nowy Civic zajął pierwsze miejsce w kategorii design. W plebiscycie reprezentant ze stajni Hondy okazał się lepszy od 14 modeli konkurencyjnych, zdobywając ostatecznie prawie 1/5 wszystkich zgłoszeń.

Gotowa wersja produkcyjna nowego Civica ujrzeć ma światło dzienne pod koniec września wraz z rozpoczęciem międzynarodowej wystawy Paryż 2016. Życzliwie przyjęty model koncepcyjny mieliśmy natomiast okazję poznać podczas marcowych targów w genewskim Palexpo.

Nowy kompakt Hondy w porównaniu z poprzednikiem będzie o 30 mm szerszy, a do tego o 130 mm dłuższy, lecz zarazem o 20 mm niższy. Większe i szersze koła sprawiają wrażenie, że samochód pewniej trzyma się drogi, natomiast długi rozstaw osi, krótkie zwisy i smukła sylwetka kabiny nadają karoserii dynamiczny charakter.

ZOBACZ TEŻ:
Premiery wystawy Paryż 2016

W gamie jednostek napędowych dla Civica pojawią się do wyboru benzyniaki 1.0 oraz 1.5 VTEC Turbo – debiutujące w europejskiej ofercie Hondy, jak również udoskonalony diesel 1.6 i-DTEC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane