/  / Nowa Honda Civic na horyzoncie

Nowa Honda Civic na horyzoncie

Spółka|
null
© Honda
nullnull

Honda informuje oficjalnie, że podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie poznamy nową odsłonę popularnego modelu Civic. Koncern zapewnia, że auto zostało opracowane ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań rynku europejskiego.

Honda informuje oficjalnie, że podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie poznamy nową odsłonę popularnego modelu Civic. Pierwsze egzemplarze samochodu mają trafić do europejskich salonów dealerskich na początku przyszłego roku.

Układ jezdny i kierowniczy nowego Civica został opracowany w Europie. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że w porównaniu z poprzednikiem osiągnięte w tej dziedzinie postępy odpowiadają zmianom nie o jedną, lecz o dwie generacje.

Nowej generacji pięciodrzwiowy Civic w wersji europejskiej będzie wytwarzany w Wielkiej Brytanii, podobnie jak CR-V kolejnej generacji.

Komentarz Samar.pl
Na podstawie dostępnych już informacji można się spodziewać, że Honda Civic dziewiątej generacji zachowa charakterystyczną, futurystyczną sylwetkę poprzednika, która już jako pojazd koncepcyjny wywołała ogromne poruszenie podczas europejskiej premiery na targach branżowych Genewa 2005. Koncept zaprezentowany na wystawie świadczył o intencji zmiany wizerunku Civica w kierunku modelu bardziej sportowego, wywołującego większe emocje, nastawionego na przynoszenie przyjemności z jazdy.

Dzięki zmianom stylizacyjnym szczególnie przedniej części nadwozia najnowszy Civic powinien prezentować się jeszcze bardziej dynamicznie.

Honda Civic obecnej generacji w ostatecznej wersji produkcyjnej miała swoją premierę na wystawie branżowej Frankfurt Motor Show 2005, natomiast zmiany modernizacyjne wprowadzono pod koniec roku 2008.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane