/  / Nowa Honda Civic Coupe z turbo 1.5

Nowa Honda Civic Coupe z turbo 1.5

null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnull

USA. W roku przyszłym na rynek trafi model Honda Civic Coupe nowej generacji. W ofercie jednostek napędowych – m.in. silnik turbo o pojemności 1,5 litra.


Honda Civic Coupe nowej generacji zaprezentowała się przed szeroką publicznością podczas wystawy Los Angeles Auto Show. Auto wzmocni ofertę Civica dziesiątej generacji na rynku amerykańskim – obok już dostępnej tam odmiany sedan. Premierę coupe w salonach ustalono na marzec.

W gamie Civica Coupe 2016 pojawią się dwie zupełnie nowe wersje silnikowe. Dla wersji bazowej przewidziano benzynowca 2.0, który rozwija moc 160 koni i zastępuje konstrukcję 1.8. Można go sparować ze skrzynią CVT lub z przekładnią manualną o 6 biegach.

1.5 z turbodoładowaniem
Do tego dochodzi nowy czterocylindrowiec 1.5 turbo z bezpośrednim wtryskiem. W omawianej wersji kierowca będzie mógł wycisnąć z auta 176 KM oraz do 220 Nm momentu obrotowego.

Co ciekawe, gama modelowa Civica X generacji oferować będzie – po raz pierwszy w USA – również wyczynową odmianę Civic Type-R. Dzięki temu oraz innym wariantom paleta dostępnych wersji "japończyka" stanie się docelowo najbardziej różnorodna w liczącej łącznie 43 lata historii Civica.

Czołówka rynku
W USA model Honda Civic to ścisła czołówka rynku. Do końca listopada sprzedaż za Oceanem przekroczyła 300 000 egzemplarzy. Daje to reprezentantowi Hondy miejsce #5 w zestawieniu najlepiej sprzedających się modeli osobowych w Stanach Zjednoczonych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Silniki turbo 1.0 i 1.5 dla nowego Civica
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane