/  / Nowa Honda Civic Coupe w USA

Nowa Honda Civic Coupe w USA

null
© Honda
nullnullnull

Japoński kompakt o sportowej linii nadwozia wszedł 15 marca do sprzedaży w USA. Na premierę tej wersji w europejskich salonach nie ma jednak chyba co liczyć.

Coupe wzmocni ofertę Hondy Civic dziesiątej generacji na rynku amerykańskim obok już dostępnej tam odmiany sedan. W gamie figurują dwie zupełnie nowe wersje silnikowe. Dla odmiany bazowej przewidziano benzynowca 2.0, który rozwija moc 160 koni i zastępuje konstrukcję 1.8. Można go sparować ze skrzynią CVT lub z przekładnią manualną o 6 biegach.

Do tego dochodzi czterocylindrowiec 1.5 turbo z bezpośrednim wtryskiem. W omawianej wersji kierowca może wycisnąć z auta 176 KM oraz do 220 Nm momentu obrotowego.

Co ciekawe, gama modelowa Civica X generacji oferować będzie – po raz pierwszy w USA – również wyczynową odmianę Civic Type-R. Ale to na razie pieśń przyszłości ...A co w Europie?
Podczas niedawno zakończonej wystawy w Genewie zaprezentowano najnowszą wersję Hondy Civic X w wersji prototypowej – jako pięciodrzwiowy hatchback. Samochód ma być gotowy w sam raz na jesienną wystawę w Paryżu.

Według zapowiedzi producenta, do europejskich salonów nowy Civic hatchback trafić ma na początku roku 2017.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane