/  / Nowa Fabia kombi na Essen Motor Show

Nowa Fabia kombi na Essen Motor Show

null
© Fleet Market 2014/Fot. Michał Topa
null

Podczas targów Essen Motor Show 2014 zaprezentuje się nowa Skoda Fabia w wersji Combi. Będzie to premiera tego auta przed niemiecką publicznością. Pojawi się też nowa Fabia R 5.

Podczas targów Essen Motor Show 2014 zaprezentuje się Skoda Fabia III w wersji Combi. Wystawa otwarta jest dla szerokiej publiczności w dniach od 29 listopada do 7 grudnia. Łącznie organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 360 000 gości oraz około 1 600 dziennikarzy branżowych.

Nowa Skoda Fabia – nagrodzona niedawno oceną 5-gwiazdową na podstawie testów zderzeniowych organizacji Euro NCAP – powstała z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej MQB. Od poprzednika jest o 10 mm dłuższa, o 90 mm szersza i o 31 mm niższa. Kombi znad Wełtawy oferuje komfortową ilość miejsca dla pięciu osób oraz bagażnik o pojemności aż 530 litrów. Po złożeniu oparć tylnych siedzeń przestrzeń ładunkowa wzrasta do 1395 litrów.

Nową Fabię Combi można już zamawiać w polskich salonach dealerskich. Ceny startują z poziomu od 43 880 złotych za wersję wyposażeniową Active z silnikiem benzynowym 1.0 MPI, który maksymalnie rozwija moc 75 koni.

Według naszych ustaleń, Skoda Fabia III hatchback zawita do polskich salonów dealerskich w styczniu 2015, natomiast debiut odmiany kombi szykuje się w drugim kwartale.

Jako ciekawostkę dodajmy, że model Skoda Fabia III Combi mogli też podziwiać goście, którzy przybyli na wystawę Fleet Market 2014, zorganizowaną 18 listopada w Warszawie.

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do samych targów Essen Motor Show 2014. Otóż na tej właśnie imprezie poznamy wyczynową Fabię R 5 w nowym wcieleniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane