/  / Nowa Fabia coraz bliżej premiery

Nowa Fabia coraz bliżej premiery

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Skoda Fabia zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu sprzedaży modeli czeskiej marki na świecie. Po premierze nowej generacji notowania "czeszki" powinny szybko pójść w górę.

W sierpniu sprzedaż modelu Skoda Fabia wyniosła łącznie około 11 200 egzemplarzy. To wynik gorszy od tego w analogicznym okresie rok wcześniej o 15,9%. Do Rapida, zajmującego miejsce drugie ze wzrostem o dynamice prawie 129% (!), Fabia straciła 7 700 egzemplarzy.

Warto jednak pamiętać, że już podczas jesiennego motosalonu w Paryżu doczekamy się premiery Fabii po zmianach generacyjnych. Jeśli samochód przypadnie do gustu szerokiej publiczności, a cena okaże się atrakcyjna, wówczas jego sprzedaż znów zacznie szybko rosnąć. Kto wie, czy wtedy Fabia nie zacznie doganiać Rapida lub być może zdoła go nawet prześcignąć?

Skoro Rapid i Fabia zajęły odpowiednio miejsce drugie i trzecie, to który model Skody jest liderem sprzedaży? Oczywiście jest to Octavia! Chociaż jej wynik sierpniowy jest nieznacznie gorszy niż przed rokiem (-2,4%), to i tak jako jedyny produkt w gamie Octavua przekroczyła poziom 20 000 dostarczonych na rynek egzemplarzy (24 800 sztuk).

Również według zestawienia IBRM SAMAR dotyczącego rynku polskiego, Octavia zajmuje w gamie Skody pierwsze miejsce pod względem rejestracji nad Wisłą (695 egzemplarzy w sierpniu; 9 567 narastająco od stycznia). Za to Fabia jest w tych statystykach druga (626 sztuk/6 816 sztuk), a Rapid – trzeci (509 sztuk/5 439 sztuk).

W zestawieniu łącznym dla polskiego rynku w okresie styczeń-sierpień Octavia to jednocześnie zdecydowany "numer 1" pod względem rejestracji wszystkich nowych osobówek nad Wisłą. Fabia toczy natomiast zaciętą rywalizację o miejsce drugie z Fordem Focusem. Z kolei Rapid plasuje się na pozycji siódmej. Wyprzedza już nawet modele tak dobrze znane przez lata polskim klientom jak Toyota Yaris czy Opel Corsa.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane