/  / Nowa Fabia Combi – Praktyczna "czeszka"

Nowa Fabia Combi – Praktyczna "czeszka"

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W ślad za modelem Skoda Fabia III w wersji hatchback podąża jeszcze bardziej praktyczna odmiana nadwoziowa kombi. "Czeszka" ma bagażnik o regularnych kształtach, którego pojemność można zwiększyć nawet do prawie 1400 litrów.

Przy normalnym ustawieniu oparć tylnej kanapy część bagażowa nowej Fabii Combi mieści 530 litrów – czyli o 25 litrów więcej niż dotąd. Po złożeniu kanapy pojemność bagażnika wzrasta według danych fabrycznych do 1395 litrów.

Dzięki otworowi załadowczemu o szerokości 1098 mm, pokrywie bagażnika otwierającej się na wysokość 1900 mm oraz niskiej krawędzi załadowczej (611 mm), w Fabii Combi łatwo jest umieszczać bagaż. Powierzchnia ładunkowa ma szerokość 960 mm, czyli więcej niż w poprzedniej generacji o 2 mm.

Fabia Combi na życzenie może otrzymać regulowaną podwójną podłogę komory bagażnika. Jest to ruchoma podłoga pośrednia, która dzieli komorę bagażnika na dwa poziomy, umożliwiając lepsze wykorzystanie jej przestrzeni.

Aby podłogę umieścić w górnym położeniu, płytę podłogi po prostu wsuwa się w dwa uchwyty znajdujące się po bokach. Dla ułatwienie wkładania i wyjmowania bagażu podłogę tę można także ustawić ukośnie.

Gdy bagażnik ma być wykorzystywany bez dzielenia jego przestrzeni, podłogę ustawia się w dolnym położeniu.

Komorę bagażnika zasłania zdejmowalna roleta z praktyczną funkcją zwalniania przez naciśnięcie – krótkie naciśnięcie na koniec rozciągniętej rolety powoduje jej samoczynne zwinięcie. W komorze bagażnika znajdują się także dwa haki do zwieszenia toreb lub siatek.

Utrzymanie porządku w bagażniku ułatwia dostępny na zamówienie zestaw siatek, w którego skład wchodzą trzy siatki (dwie pionowe, jedna pozioma). Oprócz tego do bagażnika można zamówić elastyczny schowek, służący do pomieszczenia różnych drobiazgów.

Bazowa wersja Fabii III Combi kosztuje na polskim rynku od 43 880 złotych (patrz TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane