/  / Nowa Dacia Logan wybrana samochodem roku 2013 w Rumunii

Nowa Dacia Logan wybrana samochodem roku 2013 w Rumunii

Dacia|
null
© Dacia
null

Rumuńskie Stowarzyszenie Prasy Motoryzacyjnej zorganizowało XIV edycję konkursu samochód roku w Rumunii. Jury złożone z przedstawicieli najważniejszych tytułów prasy motoryzacyjnej w kraju główną nagrodę przyznało modelowi Dacia Logan nowej generacji.

Dwa inne modele Grupy Renault w Rumunii, a mianowicie Dacia Sandero oraz Renault Clio, uplasowały się odpowiednio na miejscu trzecim i czwartym.

W tegorocznej edycji konkursu ponad połowa członków jury uznała, że Dacia Logan zasługuje na przyznanie jej maksymalnej liczby punktów.

Nowy model Dacii uzyskał 195 punktów, czyli o 35 więcej od samochodu, który uplasował się na miejscu drugim. Dacia Sandero zdobyła 115 punktów: dwóch członków jury przyznało jej maksymalną liczbę punktów.
 
Tytuł samochodu roku w Rumunii, który zdobyła Dacia Logan II, potwierdza zalety tego modelu, stanowiącego nowy etap w rozwoju marki. Nowy produkt ma zastąpić generację, która przez ostatnich osiem lat była jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Rumunii.

W tym samym konkursie Renault Clio zostało modelem numer 1 wśród samochodów importowanych (4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 104 punkty).

W jury rumuńskiego konkursu zasiadało 16 dziennikarzy. Wśród tegorocznych finalistów znaleźli się: Ford B-Max, Skoda Rapid, Chevrolet Malibu, Kia cee'd, Opel Mokka, Peugeot 208 oraz Volvo V40.

Na polskim rynku nową Dacię Logan zobaczymy wiosną.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane