/  / Nowa Dacia Dokker. Oto pierwsze ceny

Nowa Dacia Dokker. Oto pierwsze ceny

null
© Dacia
nullnullnullnullnullnullnullnull

Generalny importer marki Dacia na rynek niemiecki zapowiada, że podstawowa cena nowego kombivana Dacia Dokker wynosić będzie od 8 990 EUR. To najkorzystniej pozycjonowane cenowo auto w swoim segmencie.

Dacia Dokker, spokrewniona konstrukcyjnie z Renault Kangoo, została opracowana jako wielofunkcyjny kombivan oraz jako funkcjonalny samochód dostawczy.

W wersji osobowej Dokker to praktyczny i wielofunkcyjny pojazd dla pięciu pasażerów, dostępny w wersji z jednymi lub dwojgiem przesuwnych bocznych drzwi. Dzięki przestronnemu bagażnikowi (standardowo 800 litrów pojemności według normy VDA) i prostym możliwościom zmiany konfiguracji wnętrza jest przede wszystkim przeznaczony dla klientów poszukujących pojazdu wielofunkcyjnego, który jednocześnie umożliwiłby załadunek przedmiotów o dużych rozmiarach i podróż z całą rodziną w komfortowych warunkach.

Dacia nie chce być marką dla mało wybrednych

W momencie premiery rynkowej w Niemczech producent przewidział w ofercie jednostkę benzynową 1.6 MPI 85 KM oraz dwa turbodiesle 1.5 w układzie Common-Rail, które rozwijają moc 75 KM lub 90 KM.

Na początku roku przyszłego gamę silnikową uzupełni ponadto turbodoładowana jednostka benzynowa 1.2 TCe (115 KM).

W skład wyposażenia standardowego z zakresu bezpieczeństwa modelu Dacia Dokker na rynku niemieckim wchodzą takie elementy jak poduszka przednia i boczna dla kierowcy oraz pasażera, a także system ESP.

Dla porównania, podstawowa wersja modelu Dacia Lodgy kosztuje w Niemczech od 9 990 EUR, natomiast cena najtańszej Dacii Duster to 10 990 EUR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane