/  / Nowa Corsa z zastrzykiem mocy

Nowa Corsa z zastrzykiem mocy

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Opel Corsa i prawie 210 koni mechanicznych pod maską? To musi być Corsa OPC, którą zobaczymy podczas marcowej wystawy w Genewie.

Opla Corsę OPC w nowym wcieleniu "uzbrojono" w turbodoładowany silnik 1.6 ECOTEC, który generuje moc 207 koni mechanicznych oraz moment obrotowy rosnący do maksymalnie 245 Nm, w przedziale od 1900 do 5800 obr./min. Co ciekawe, moment można na chwilę zwiększyć jeszcze o 35 Nm dzięki funkcji overboost.

Siła napędowa trafia na koła przednie za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni sterowanej dźwignią o krótkim skoku. Kierowca przyspiesza "do setki" w około 6,8 sekundy, a maksymalnie może rozpędzić się do 230 km/h.

Koncern z Russelsheim deklaruje jednocześnie, że nowa Corsa OPC spala średnio około 7,5 l/100 km w cyklu mieszanym.


Zmodyfikowane zawieszenie
W celu zapewnienia optymalnego przeniesienia mocy na drogę Opel nawiązał współpracę ze specjalistami z firmy Koni, którzy pomogli stworzyć zawieszenie o odpowiedniej charakterystyce resorowania. Układ Frequency Selective Damping (FSD) umożliwia dopasowanie charakterystyki resorowania do częstotliwości przechyłów nadwozia i pozwala na uzyskanie równowagi między sportową twardością a komfortem jazdy.

Odpowiednio skalibrowano także inne elementy zawieszenia. W porównaniu z mniej „drapieżnymi” wersjami modelu, Corsa OPC jest zawieszona niżej o 10 mm. Systemy sterowania umożliwiają wybór różnych trybów pracy ESP i kontroli trakcji.

W trybie Competition kontrola trakcji jest wyłączona, a ESP pozwala na bardziej ekstremalną jazdę. Doświadczony kierowca może nawet całkowicie wyłączyć ESP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane