/  / Nowa Corsa OPC od 24 400 euro

Nowa Corsa OPC od 24 400 euro

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Opel Corsa OPC – debiutujący podczas marcowej wystawy w Genewie – będzie do kupienia na rynku niemieckim w cenie od 24 395 euro. Pod maską tej małej rakiety na kołach pracuje silnik o mocy 207 koni.

Opla Corsę OPC w nowym wcieleniu "uzbrojono" w turbodoładowany silnik 1.6 ECOTEC, który generuje moc 207 koni mechanicznych oraz moment obrotowy rosnący do maksymalnie 245 Nm, w przedziale od 1900 do 5800 obr./min. Co ciekawe, moment można na chwilę zwiększyć jeszcze o 35 Nm dzięki funkcji overboost.

Siła napędowa trafia na koła przednie za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni sterowanej dźwignią o krótkim skoku. Kierowca przyspiesza "do setki" w około 6,8 sekundy, a maksymalnie może rozpędzić się do 230 km/h.

Koncern z Russelsheim deklaruje jednocześnie, że nowa Corsa OPC spala średnio około 7,5 l/100 km w cyklu mieszanym.


Dla klientów spragnionych jeszcze bardziej sportowych wrażeń za kierownicą Corsy przygotowano zestaw OPC Performance Package – na rynku niemieckim wyceniony na 3 150 euro. Obejmuje on mechaniczną blokadę wielotarczowego mechanizmu różnicowego Drexler, 18-calowe koła z zapewniającymi doskonałą przyczepność oponami Michelin i jeszcze bardziej sportową charakterystykę zawieszenia.

W skład pakietu wchodzą także wyczynowe hamulce Brembo z tarczami o średnicy 330 mm na przedniej osi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane