/  / Nowa Astra tuż, tuż [VIDEO]

Nowa Astra tuż, tuż [VIDEO]

null
© Opel
null

To już na 100% potwierdzone – nowe wcielenie modelu Opel Astra zaprezentuje się podczas wrześniowego salonu motoryzacyjnego IAA 2015 we Frankfurcie.

Jak zapowiada Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Grupy Opel, w nowej Astrze efektywnie wykorzystano przestrzeń: mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia w kokpicie jest dużo więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie nowej Astry znacznie zredukowali także masę samochodu. Przyczyniło się to do poprawy jego zwrotności oraz korzystnie wpłynęło na zużycie paliwa.

Karl-Thomas Neumann potwierdził też, że w ramach największej ofensywy zespołów napędowych w historii firmy z Russelsheim nowe Astry będą wyposażane tylko w najbardziej zaawansowane silniki.

Dla Opla kompakty to podstawa
Kompaktowe Kadetty i Astry, których łącznie wyprodukowano dotychczas ponad 24 miliony sztuk, stanowią podstawę portfolio marki Opel od czasu, kiedy pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił taśmę montażową.

"Każda generacja Kadetta zapewniała osobistą mobilność milionom ludzi na świecie, a w kolejnych generacjach Astry firma Opel stosowała rozwiązania znane z pojazdów wyższej klasy, wprowadzając je do bardziej przystępnego segmentu kompaktowego - mówi Karl-Thomas Neumann.


"Każda generacja podnosiła poprzeczkę pod względem bezpieczeństwa, komfortu i wydajności. Nowa Astra po raz kolejny wyznaczy standardy w klasie kompaktów. Będzie to jeden z pierwszych modeli marki z systemem łączności internetowej Opel OnStar, który zapewni pomoc i kontakt ze służbami ratunkowymi przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane