/  / Nowa Astra, nowe silniki, nowe ceny

Nowa Astra, nowe silniki, nowe ceny

null
© Opel
null

Importer ujawnił kompletny cennik nowej Astry z nadwoziem kombi. Samo nadwozie to jednak nie jedyna nowość w ofercie. Jednocześnie w gamie pojawiły się dwa silniki oraz przekładnia automatyczna.

Opel konsekwentnie rozbudowuje ofertę swojego najnowszego modelu kompaktowego. Wraz z debiutem odmiany kombi, w cenniku znalazły się dwie kolejne jednostki napędowe, najmocniejsze w dotychczasowej ofercie.

Najmocniejszy benzyniak ma teraz poj. 1.6 litra, moc 200 KM i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym o wartości 300 Nm. Astra z taką jednostką przyspiesza do 100 km/h w czasie 7 sekund i rozpędza się maksymalnie do 235 km/h. Ceny rozpoczynają się od 84 400 zł. Bazową wersją dla tego silnika jest już dobrze wyposażony Dynamic.

W gamie Diesli topowa jednostka podobnie jak pozostałe wersje ma poj. 1.6 litra, ale w jej przypadku zastosowano układ Bi-Turbo. Efekt? 160 KM i 350 Nm. Osiągi najmocniejszego Diesla są co najmniej wystarczające – przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Najtańsza Astra z tym silnikiem wyceniona została na 89 900 zł. Podobnie jak w przypadku benzyny, bazową wersją jest Dynamic.

Paletę skrzyni biegów uzupełnił klasyczny 6-stopniowy automat, który może być łączony z silnikami - benzynowym 1.4T 150 KM oraz wysokoprężnym 1.6 136 KM.

Opel wykorzystał moment aktualizacji cennika na podwyżkę cen. Wersje hatchback z silnikiem benzynowym 1.4T podrożały o 500 zł w przypadku udmiany 125-konnej i o 1000 zł w wersji 150-konnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane