/  / Nowa Astra będzie naciskać na Golfa

Nowa Astra będzie naciskać na Golfa

null
© Opel
null

Kompakt z Wolfsburga powinien liczyć się z rosnącą popularnością nowych modeli w segmencie. Takich jak Opel Astra czy Renault Megane – oba po zmianach generacyjnych.

Jak wynika z prognoz firmy IHS Automotive, na które powołuje się serwis Automotive News Europe, Opel Astra nowej generacji ma szansę w roku przyszłym awansować na drugie miejsce w europejskim segmencie kompaktów. Obecnie Astra zajmuje w tych statystykach dopiero miejsce piąte.

Dobre perspektywy rysują się także przed Renault Megane, które na początku przyszłego roku doczeka się rynkowej premiery modelu nowej generacji. To wszystko sprawi, że Volkswagen Golf – czyli etatowy numer #1 na Starym Kontynencie – będzie musiał stawić czoła ostrej konkurencji. A jego sprzedaż może zacząć się kurczyć w porównaniu z aktualnym poziomem.

W roku ubiegłym Volkswagen Golf został jedynym graczem na całym rynku europejskim ze sprzedażą, która przekroczyła pułap 500 000 egzemplarzy. Do roku 2017 wyniki Golfa mogą według analityków nie przekroczyć 400 000 sztuk.

Qashqai i spółka
Prognozy IHS Automotive mówią też o tym, że europejski segment modeli kompaktowych jako całość musi liczyć się z dalszym "odpływem" części klientów, którym coraz bardziej podobają się np. podobnej wielkości samochody typu SUV czy crossover. Takie jak np. Nissan Qashqai.

Swoją ofertę modelową w segmencie kompaktów sukcesywnie rozbudowują też marki premium.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane